Home / Hubnutí / Změna životního stylu pro vás může být cestou k vytoužené postavě

Změna životního stylu pro vás může být cestou k vytoužené postavě

Potřebujete zhubnout, ale nevíte si rady, kde a jak začít? Na počátku všeho je bezesporu změna životního stylu, tedy jídelníčku a vašeho dosavadního pohybu. Zamyslete se nad svým životem a držte se osvědčených rad, které vám pomohou zhubnout. 

Zhodnoťte svůj životní styl

Jíte zdravě a vyváženě? Nechybí ve vašem jídelníčku dostatek tekutin? Pravidelně se hýbete? Máte dostatek energie? Kouříte? Na začátku hubnutí a vaší nové životní cesty stojí zhodnocení dosavadního životního stylu, který byste měli změnit. Poradit si můžete nechat od profesionálů či začít se základními kroky sami. Na začátku vaší cesty jistě stojí stopka pro kouření a nadměrné požívání alkoholu. V mírném množství může být červené víno či pivo zdraví přínosné, ale platí zde všeho s mírou. Alkohol škodí vašemu organismu i postavě.

Pohyb a jídelníček

Ve vašem životě by neměl chybět pravidelný pohyb, který bude vašemu tělu zdravý a vyvážená strava. Zapomínat byste neměli ani na dostatečnou hydrataci. Vhodný pohyb volte podle vaší kondice a dosavadních zkušeností se sportem. Pokud máte problémy s kloubním systémem volte sporty, které budou pro vás příznivé, jako je jóga či plavání. Pokud jste zdraví, ale trápí vás kila navíc, klidně zařaďte běhání či jízdu na kole. O správném jídelníčku se můžete poradit se specialistou či začít výpočtem BMI a dodržováním správného složení stravy, které by měla být pestrá a vyvážená.

Změna životního stylu pro vás může být cestou k vytoužené postavě

Zapomeňte na stres

Změna, která podpoří proces hubnutí, je ta týkající se vašeho pohledu na svět, vašeho myšlení. Pokud žijete v neustálém stresu a shonu a vše myšlenky jsou jen negativní, jen těžko se vám podaří zdravě zhubnout. Zkuste váš život změnit tak, abyste v něm byli spokojení a šťastní. To vše přispěje ke zdravému organismu a postavě, kterou si přejete už dlouhá léta.

Rady týkající se hubnutí se dozvíte také v dalším článku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …