Home / Hubnutí / Začněte své ráno s dostatečnou hydratací organismu

Začněte své ráno s dostatečnou hydratací organismu

Zvláště přes letní období byste měli dbát na dostatečnou hydrataci organismu. Dopřávat si nejen pravidelný přísun tekutin, ale také ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na tekutiny. Odstartujte svůj den se sklenicí vody v ruce a dopřejte svému tělu hydrataci, která ho udrží fit a pomůže vám zhubnout. 

Sklenice vody každé ráno

Po dlouhém spánku je vaše tělo dehydratované, zvláště přes léto, dopřejte si proto hned ráno sklenici vlažné vody, kterou doplníte o šťávu z citronu. Tímto způsobem začíná svůj den mnoho modelek a sportovců. I když je citron kyselý, působí ve vašem žaludku zásaditě a pomáhá lepšímu trávení. Sklenice vody s citronovou šťávou se může stát také dobrou náhradou za ranní kávu, jelikož vašemu organismu dodává energii a potřebné vitamíny. Citron také účinně osvěžuje, což zvláště přes léto určitě oceníte. Přidat do ranní sklenice vody můžete také bylinky či okurku.

Začněte své ráno s dostatečnou hydratací organismu

Dostatečná hydratace

Pokud  budete své tělo dostatečně hydratovat, nejenže podporujete jeho celkové zdraví, ale udržujete vaši pleť mladistvou a preventivně se chráníte před vznikem celulitidy. Zvláště jako prevence vzniku tzv. pomerančové kůže je dostatečné pití vody důležité. Berte si proto vodu vždy všude sebou. Vyhněte se však slazeným nápojům, sodovkám, kávě a alkoholu. Zvolte raději čistou vodu, minerálku, zelený čaj či limonády z domácích šťáv. Vhodné je si doma připravit džbány s vodou, bylinami, limetkami či jinými citrusovými plody a nechat přes noc vychladit, druhý den v lednici najdete skvělý osvěžující nápoj. Citron také podporuje hubnutí a je vhodný pro všechny, kteří potřebují shodit nějaké to kilo. Připravit si můžete i domácí zázvorovou limonádu, do které byste však neměli přidávat citron. Zázvor totiž účinně zahřívá, citron naopak organismus ochlazuje. Dopřejte si tedy zvlášť citronovou šťávu a zvlášť zázvorovou limonádu. Obě však účinně podporují hubnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …