Home / Diety / Efektivní způsob zdravého hubnutí? Pusťte se do keto diety

Efektivní způsob zdravého hubnutí? Pusťte se do keto diety

Keto dieta, někdy nazývaná také jako proteinová dieta, je založena na specifickém stavu organismu, tzv. ketóze. Právě k tomuto stavu dochází ve chvíli, kdy svému organismu omezíte přísun sacharidů. Vaše tělo při aktivitě totiž místo sacharidů začíná spalovat tuky a vy zdravě hubnete. V tomto článku se o keto stravování dozvíte více. 

Keto dieta

Keto stravování je založena na zvýšeném příjmu bílkovin a zdravých tuků a omezení nadměrného přísunu sacharidů. Během této diety bude váš jídelníček více méně omezen o přísun sacharidů, přičemž budete konzumovat více bílkovin a zdravých tuků. Na základě tohoto totiž dosáhnete již výše zmíněné ketózy a vaše tělo začne pálit nahromaděné tuky.

Hubnutí zdravě

Pokud si představujete, že budete jíst pouze bílkovinné práškové doplňky stravy, jen maso a vejce, ale žádné ovoce a zeleninu, jste na omylu. Keto stravování je založeno na pestré a zdravé stravě, která stále obsahuje sacharidy, ale v menším množství.

Efektivní způsob zdravého hubnutí? Pusťte se do keto diety

Co můžu konzumovat?

Během keto diety byste si měli dopřávat různé druhy mas, ryby, mořské plody, vejce, ale i zdravé tuky a oleje (ghí, olivový olej, kokosový olej, avokádo), zeleninu a a ovoce s nízkým obsahem sacharidů (lilek, celer, špenát, salát, cuketu, rukolu, okurku, květák, zelí atd. a z ovoce jahody, borůvky, maliny, brusinky, třešně atd.), mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku, ořechy a semínka. Z těchto ingrediencí lze připravit mnoho plnohodnotných, zdravých a pestrých pokrmů. Nemusíte se tedy příliš omezovat, pokud je již nyní vaše strava zdravá.

Čemu se vyhnout?

Vynechat byste ze svého jídelníčku však měli obiloviny a sacharidy (těstoviny, rýži, pečivo, cereálie atd.), brambory, batáty, cukry (med, sirupy, ovocné džusy, energetické nápoje, čokoláda, sladkosti), ovoce s vysokým obsahem sacharidů, ale také ztužené a rafinované oleje a tuky a nízkotučné produkty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

V létě není nic příjemnějšího a lepšího pro váš organismus než několikadenní detox. Vaše tělo …