Home / Hubnutí / Odstartujte nový rok s bezlepkovou stravou. Zhubnete!

Odstartujte nový rok s bezlepkovou stravou. Zhubnete!

Strava neobsahující lepek je přínosná nejen pro váš trávicí trakt, ale pomůže vám také poměrně rychle zhubnout. Vyzkoušejte proto s novým příchozím rokem bezlepkovou stravu, která odlehčí váš jídelníček a podpoří hubnutí. 

Pozor na lepek

Lepek se vyskytuje v pšenici, žitě, ječmeni a dalších obilovinách. Jedná se o skupinu glykoproteinů. Čím více například mouka obsahuje lepku, tím je těsto pružnější a gumovější. Trávení lepku však zatěžuje trávicí trakt a často se po konzumaci potravin s obsahem lepku můžete cítit nafouklí či máte pocit těžkého žaludku.

Odstartujte nový rok s bezlepkovou stravou. Zhubnete!

Vynechání lepku

Zkuste ze své stravy lepek vynechat a brzy pocítíte rozdíl. Nejenže se budete cítit doslova lehčí, jelikož nic nebudete tak závratně zatěžovat váš trávicí trakt, ale podpoříte také hubnutí. Vyzkoušejte si třeba jen na 14 dní stravu bez lepku a brzy poznáte, jak skvěle se budete cítit. Lepek pak můžete ze své stravy naprosto vynechat či jej alespoň omezit.

Hubnutí

Lepek totiž obsahují zpravidla průmyslově zpracované potraviny, pečivo a různé sušenky, dorty, koláče atd. Tím, že ze své strav vynecháte lepek, vynecháte i tyto z velké části nezdravé potraviny. Jednoduše se tak sníží váš kalorický příjem a tyto potraviny můžete nahradit zdravějšími variantami.

Odstartujte nový rok s bezlepkovou stravou. Zhubnete!

Tuk na břiše

Především, pokud chcete shodit tukové zásoby z oblasti břicha, je omezení lepku ideální. Lepek se totiž rád ukládá v tucích v oblasti břicha. Také se často ve spojitosti s konzumaci lepku hovoří o tzv. moučném břiše. Přičemž zhubnutí tukových zásob v oblasti břicha bývá nejnáročnější. Bezlepková strava vám však pomůže zeštíhlit i tyto partie.

Odstartujte nový rok s bezlepkovou stravou. Zhubnete!

Pestrá strava bez lepku

Bojíte se, že strava bez lepku vás nebude bavit? Právě naopak, strava bez lepku totiž přináší zajímavé možnosti ve stravování, navíc dnes klasické pečivo s lepkem najdete v bezlepkových alternativách. Přidat do svého jídelníčku můžete například pohanku, quinou, rýži, amarant apod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …