Home / Motivace / Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!

Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!

Dodržování pravidelného režimu zdravého stravování, cvičení a relaxace může být někdy velmi náročné. K takovému kroku potřebujete dostatečné odhodlání a motivaci. Žít zdravým životním stylem chce vůli odolávat lákadlům, podbízivé reklamě a lenosti. Jak jste na tom s motivací? Máte pocit, že ji pomalu ztrácíte?

První krok

Na začátku všeho stojí odhodlání a důvod, proč chcete přejít na zdravý životní styl, začít se sportem a s pravidelnou relaxací. Měli byste být o tomto rozhodnutí plně přesvědčeni sami sebou a ne okolím. Vždyť jen to, čemu opravdu věříme se nakonec vyplní. Začněte se změnou jídelníčku a ustáleným režimem. Dbejte na vyváženost vašich pokrmů, pravidelný budíček a dostatečný počet prospaných hodin. Během dne nezapomínejte na relaxaci a určete si, kolikrát týdně si dopřejete pohyb.

Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!Vydržte!

Po první silné motivaci většinou přichází útlum a s ním i pochyby, že dál prostě už nemůžete. Není to pravda! Pokud se cítíte ve vašem režimu unavení a neodpočinutí, něco je špatně. Nezapomínejte, že každá lidská bytost je jiná a platí pro ni jiná pravidla. To, že vaší kamarádce vyhovuje jíst pravidelně maso, cvičit každý den v krátkých intervalech a přes den si dopřát zelený čaj neznamená, že vám to bude vyhovovat také. Vždyť můžete mít pomalejší metabolismus a raději budete cvičit v dlouhých časových intervalech. Pokud vám váš režim nevyhovuje, upravte ho a nakopněte se do dalších výzev. Někdy se jen stačí zamyslet nad programem vašeho týdne a dopřát si více odpočinku či naopak pohybu. Poznáte to sami, stačí vnímat vaše tělo.

Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!

Životní styl

Zdravá strava  a pravidelný pohyb je součástí vašeho životního stylu. Není to jen něco dočasného, ale měla by to být celoživotní výzva, o kterou budete pravidelně pečovat a dopřejete si vnitřní motivaci i tu od vašich přátel. Nevzdávejte to a zkuste upravit váš dosavadní životní styl. Přidejte do vašeho života energii a sílu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Posilte svaly na břiše s těmito 3 cviky

Posilte svaly na břiše s těmito 3 cviky

S příchodem letních měsíců odhazujeme svršky a každý z nás touží po dokonale tvarované postavě. Vyzkoušejte tyto …