Home / Motivace / Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!

Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!

Dodržování pravidelného režimu zdravého stravování, cvičení a relaxace může být někdy velmi náročné. K takovému kroku potřebujete dostatečné odhodlání a motivaci. Žít zdravým životním stylem chce vůli odolávat lákadlům, podbízivé reklamě a lenosti. Jak jste na tom s motivací? Máte pocit, že ji pomalu ztrácíte?

První krok

Na začátku všeho stojí odhodlání a důvod, proč chcete přejít na zdravý životní styl, začít se sportem a s pravidelnou relaxací. Měli byste být o tomto rozhodnutí plně přesvědčeni sami sebou a ne okolím. Vždyť jen to, čemu opravdu věříme se nakonec vyplní. Začněte se změnou jídelníčku a ustáleným režimem. Dbejte na vyváženost vašich pokrmů, pravidelný budíček a dostatečný počet prospaných hodin. Během dne nezapomínejte na relaxaci a určete si, kolikrát týdně si dopřejete pohyb.

Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!Vydržte!

Po první silné motivaci většinou přichází útlum a s ním i pochyby, že dál prostě už nemůžete. Není to pravda! Pokud se cítíte ve vašem režimu unavení a neodpočinutí, něco je špatně. Nezapomínejte, že každá lidská bytost je jiná a platí pro ni jiná pravidla. To, že vaší kamarádce vyhovuje jíst pravidelně maso, cvičit každý den v krátkých intervalech a přes den si dopřát zelený čaj neznamená, že vám to bude vyhovovat také. Vždyť můžete mít pomalejší metabolismus a raději budete cvičit v dlouhých časových intervalech. Pokud vám váš režim nevyhovuje, upravte ho a nakopněte se do dalších výzev. Někdy se jen stačí zamyslet nad programem vašeho týdne a dopřát si více odpočinku či naopak pohybu. Poznáte to sami, stačí vnímat vaše tělo.

Jak neztrácet motivaci aneb už nemůžu!

Životní styl

Zdravá strava  a pravidelný pohyb je součástí vašeho životního stylu. Není to jen něco dočasného, ale měla by to být celoživotní výzva, o kterou budete pravidelně pečovat a dopřejete si vnitřní motivaci i tu od vašich přátel. Nevzdávejte to a zkuste upravit váš dosavadní životní styl. Přidejte do vašeho života energii a sílu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Jaro se blíží, sluníčko se na nás usmívá a my se začínáme dostávat zpět do …