Home / Kavárna / Tajuplné účinky zeleného čaje

Tajuplné účinky zeleného čaje

Už vás nebaví hledat stále nový a nový program na hubnutí? Co takto šáhnout po tradičních produktech, které znali už naši předci! Zelený čaj dává pomocnou ruku všem z vás, kteří si přejí snížit svou váhu. Číňané objevili tento čaj již před mnoha stovkami let a používali jej především k léčbě hlavy a zmírňování depresí.

Tajuplné účinky zeleného čaje
Ilustrační obrázek / www.flickr.com

V současné době existuje celá řada debat o účincích zelených čajů na hubnutí po celém světě. Tento tradiční doplněk asijské stravy se skládá ze sloučenin, které mohou pomoci snížit riziko vzniku vředů, rakoviny a dokonce i srdeční choroby. Přítomnost flavonoidů v zeleném čaji pomáhá v rychlosti spalování tuků, což je fakt, který se počítá. I přesto, že všechny čaje (černý čaj, čaj oolong a zelený čaj) se skládají z velkého množství polyfenolů, zelený čaj je zvláště bohatý na typu polyfenolů zvané katechiny, zejména epigalokatechiny gallate (EGCG). EGCG je silný antioxidant, který brání růstu karcinogenních buněk a dokonce zabíjí bez poškození blízkosti zdravé tkáně. Tento typ katechinů může zbavit přebytečného tělesného tuku a zajistí nižší hladinu cholesterolu v krvi.

Japonští vědci potvrzují, že zelený čaj, který obsahuje katechiny, může účinně snížit přísun kalorií a pomoci v redukci hladiny LDL cholesterolu, ale také být nápomocen při hubnutí snížením hladiny tělesného tuku. Jinými slovy, můžeme směle říci, že pití zeleného čaje pomáhá při prevenci různých onemocnění souvisejících s životním stylem zejména obezity. Pokud používáte běžecký pás pro spalování kalorií, můžete spálit 150 kalorií za kilometr. Můžete totožné množství kalorií spálit i jinak, a to pouhým vypitím jednoho litru zeleného čaje, který spálí totožné množství kalorií, jako se vám povede uběhnutím jednoho kilometru na běžeckém pásu.  Právem se každý zeptá, a jaké přináší nevýhody pití zeleného čaje? Nadměrným pitím zeleného čaje lze získat návyk na určitou nespavost, protože většinou zelený čaj obsahuje menší množství kofeinu. Proto je vhodné, v případě pití zeleného čaje, si odpustit pití kávy, aby tělo nezískávalo další kofein navíc.

Zkuste si šálek zeleného čaje namísto vašeho obvyklého dietní nápoje a uvidíte, brzo budete příjemně překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Bojíte se pavouků, děsí vás stísněné prostory nebo se vám klepou nohy při procházce na …