Home / Hubnutí / Superpotraviny, které mohou zlepšit váš sportovní výkon

Superpotraviny, které mohou zlepšit váš sportovní výkon

Už jste slyšeli o superpotravinách? Tak se nyní přezdívá různým druhům ovoce, zeleniny, semínek, koření a dalších potravin, které jsou bohaté na vitamíny, minerální látky a mají silný vliv na zdraví organismu. Některé z nich dokonce mají vliv i na váš sportovní výkon. Jaké tedy zařadit do vašeho jídelníčku, abyste byli více fit, plní energie a navíc zdravými?

Matcha tea

Prášek z velmi kvalitního zeleného čaje, který se používá při japonských obřadech, se dostal až sem k nám a stal se velmi populárním. Připravuje se z něj zmrzlina, koláče či různé nápoje. Matcha obsahuje tzv. EGCG, jedná se o látku, která podporuje spalování tuků a pečuje o zdraví svalových vláken.

Zajímavá moringa

Dobrou volbou je pro vás také moringa, která se proslavila jako jedlý strom, opravdu, spotřebovává se z něj naprosto vše, kmen, listy, větve. Z moringy se také připravuje prášek, který si můžete zakoupit i u nás. Je bohatý na vitamíny, minerální látky a podporuje regeneraci a výkon.

Přírodní stimulant maca peruánská

Macu peruánskou objevíte také pod názvem řeřicha peruánská. U nás ji koupíte ve formě prášku, který se vyrábí z kořeny. Původem je maca z Jižní Amerika a skrývá v sobě zajímavé účinky. Je totiž skvělým prostředkem k doplnění energie, má vliv na vytrvalost, koncentraci a povzbuzuje organismus. Má též pozitivní vliv na hormonální systém a zlepšuje sexuální život.

Superpotraviny, které mohou zlepšit váš sportovní výkon

Spirulina bohatá na bílkoviny

Nezapomeňte ani na spirulinu, která je skvělým zdrojem bílkoviny pro vegany i sportovce. Našli byste v ní totiž kompletní aminokyselinové spektrum. Navíc s jednou lžičkou spiruliny denně zajistíte vašemu tělu 1/4 denního příjmu bílkovin.

Guarana nahradí kávu

Guarana je původem z Amazonie a byla používána jako stimulant, ale i prostředek, který potlačoval hlad. Obsahuje totiž kofein a stimulační látky, které mají na organismus stejný účinek jako káva. Podporuje také tělesnou revitalizaci a regeneraci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

V létě není nic příjemnějšího a lepšího pro váš organismus než několikadenní detox. Vaše tělo …