Home / Hubnutí / Objevte výhody užívání kokosového oleje

Objevte výhody užívání kokosového oleje

Kokosový olej se stal v posledních několika letech velmi oblíbeným produktem, který používáme nejen při vaření do pokrmů, ale také v péči o vlasy, zuby a pleť. Zkoušeli jste již kokosový olej konzumovat? V dnešním článku si posvítíme na to, jaké zdravotní výhody vám může kokosový olej přinést.

Kokosový olej a jeho konzumace

Kokosový olej můžete s naprostým klidem konzumovat. Můžete na něm dokonce smažit, jelikož má vyšší kouřový bod. Přidávat ho můžete snad do všeho, do čeho dáváte běžně olej. Připravovat na něm můžete vajíčka, přidat ho do smoothie, použít místo másla či si připravit zdravější verzi majonézy. Kokosový olej se stává zdravější náhražkou za klasické oleje, sádlo a máslo.

Objevte výhody užívání kokosového oleje

Kokosový olej v péči o tělo

Kokosový olej je velmi oblíbený i v péči o pleť a vlasy. Pokud si ho pravidelně dopřejete v podobě masky na vlasy, vaše vlasy budou pevnější, lesklejší a plné síly. Pokud si pořídíte kvalitní kokosový olej můžete ho používat místo pleťového krému. Je bohatý na řadu antioxidantů, zabraňuje stárnutí pokožky a má silně hojivé účinky. Navíc je kokosový olej antibakteriální a zbavuje vás nečistot, podporuje také hojení. Úžasně vaši pleť projasní peeling z kokosového oleje, kdo kterého přidáte hrubší složku, ať už je to třtinový cukr, rozdrcená kávová zrníčka či strouhaný kokos. Kokosový olej je také skvělý při péči o dutinu ústní, dezinfikuje, zbavuje bakterií a podle ajurvédského léčitelství tímto způsobem předcházíte mnoha onemocněním.

Prevence s kokosovým olejem

Pokud si budete kokosový olej dopřávat pravidelně, což už je dnes naprosto běžné, podporujete vaše trávení, regulujete hladinu hormonů, bojujete proti celulitidě, hydratujete pokožku, redukujete tvorbu stařeckých skvrn, stabilizujete hladinu krevního cukru, dodáváte svému tělu energii a poslední důležitá informace, pomáháte k efektivnímu spalování tuků. Hodí se tedy i pro všechny, kteří se snaží zhubnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jaro už je v plném proudu. S jarem přichází nejen sluneční paprsky, lepší nálada a …