Home / Diety / Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Na jaře dopřáváme očistu zpravidla celé domácnosti a šatníku. Třídíme, uklízíme, myjeme okna, ale mnohdy zapomínáme na naše zdraví. Dopřejte očistu také svému organismu, díky které se budete nejen cítit mnohem více fit, zhubnete a i posílíte imunitní systém. 

Zaměřeno na střeva

Při jarní očistě jde především o odlehčení pro vaše střeva. Právě ta se mají dostatečně vyčistit, čímž posilujete také imunitní systém, protože ten má právě ve střevech jakési středisko. Ideální je proto zakomponovat do jarní očisty byliny, které podporují činnost zažívacího ústrojí a vylučovacích orgánů. Díky nim se z těla dostane více odpadních látek a podpoří zdraví i v plicích či ledvinách.

Složení jídelníčku

Zvolit si můžete různé typy jarní očisty. Některé jsou zaměřené jen na pití zeleninových šťáv, ale pro vás bude zpočátku úplně stačit, když se zaměříte na stravu lehkou, která bude složena především z ovoce a zeleniny. Důvodem je i vyšší obsah vlákniny. Právě zelenina a ovoce totiž dokonale pročistí střeva. Ze stravy tak vynechte červené maso, pečivo, uzeniny, bílý cukr, konzervy, nejrůznější sladkosti či limonády. Sbohem řekněte na čas také alkoholu a kávě. Na hladovku během jarní očisty spíše zapomeňte. 

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Zdroje vitaminů

Klíčovým jsou během jarní očisty také vitamíny. Ty jsou nezastupitelné pro řadu metabolických pochodů, obnovují hladiny energie a podporují obranyschopnost organismu proti virům a bakteriím. Přitom právě ovoce a zelenina jsou nejlepšími zdroji vitamínů. Snažte se je proto konzumovat spíše v čerstvých variantách.

Nezapomeňte na pohyb

Úspěch jarní očisty podpoří také vhodně zvolený pohyb. Nemusí se jednat o aktivní běh, ale o třicetiminutové protažení, procházky či projížďku na kole. Dýchání totiž podporuje pročištění organismu a přináší i úlevu nervové soustavě.

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Zapomeňte tedy během jarní očisty na hladovění a dopřejte si několikadenní úpravu jídelníčku, která vás může přivést na zdravější cestu stravování, pročistí vaše střeva a dodá vám novou dávku energie. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Tělo jako andílci z Victoria´s Secret. Nechte se inspirovat jejich tipy na hubnutí

Tělo jako andílci z Victoria´s Secret. Nechte se inspirovat jejich tipy na hubnutí

Zmíníte-li se o tělesné dokonalosti a skvělé postavě, často vám na mysl vyvstanou modelky z …