Home / Diety / Dieta podle krevni skupiny – pravda nebo lez?

Dieta podle krevni skupiny – pravda nebo lez?

Dieta podle krevní skupiny? Už sama o sobě je tato myšlenka skandální. Poprvé o tom napsal ve své knize jistý Peter D’Adamo. Tvrdí, že běžná dieta nepřinese tolik kýžené zhubnutí a vždy se dostaví jo-jo efekt. Přišel s unikátní myšlenkou a to, že by se měla dieta nasazovat dle krevní skupiny, kterou pacient má. Účinnost diety nebyla prokázána, ale ani vyvrácena. Dle teorie Petera D’Adamo je se nutné nejdříve podívat na to, jakou má pacient krevní skupino a poté teprve stanovit dietu.

Dieta podle krevni skupiny - pravda nebo lez?
Ilustrační foto / www.freedigitalphotos.ne

Následující dělení ukazuje modelový příklad, jak by taková dieta měla vypadat:

Krevní skupina A má podle tohoto dietní plánu jíst co nejméně červeného masa, jíst hodně ryb a zeleniny, dále se doporučuje konzumovat málo mléka a mléčných výrobků.

Krevní skupina B má jíst co nejméně kuřecího masa a slaniny, ale naopak hodně jíst hodně červeného masa a konzumovat dostatek mléčných výrobků, malých ryb a hodně ovoce či zeleniny.

AB krevní kombinuje dvě diety, které jsou určeny k typu A a typu B (žádná velká překvapení).

Krevní skupina 0 je individualista. U skupiny 0 se doporučuje dieta s velmi nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin (podobně jako Atkins) a nízkým obsahem mléka a mléčných výrobků.

Všeobecná shoda na této dietě je, že úbytek hmotnosti a další zlepšení zdravotního stavu, může dojít ne proto, že je dodržovaná dieta dle krevní skupiny, ale proto, že většina lidí, kteří jí začnou držet, začne zároveň mnohem zdravěji jíst a snížení kalorií pravděpodobně zabere na každého.
Zatímco myšlenka je zajímavá, samotná dieta až tak objevná není. Přesto se zdá, že je v posledních letech tato dieta velmi módní a přes sporné prokázání její účinnosti je nesporné, že její účastnící žijí zdravěji a to je možná ještě důležitější poznatek, než rádoby vědecké stanovování dietního plánu na základě krevní skupiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Tukožroutská dieta

Tukožroutská dieta

Jednou ze slavných a oblíbených diet, která vzbuzuje velkou pozornost právě pro svoji účinnost a …