Home / Hubnutí / Nemáte rádi obyčejnou vodu z kohoutku? Představíme vám ochucené vody

Nemáte rádi obyčejnou vodu z kohoutku? Představíme vám ochucené vody

Někdo zkrátka a jasně samotnou vodu nepozře. Ani v případě, že je to prostředek ke snadnějšímu hubnutí a následnému udržení váhy. Existují však alternativy, které představují ochucené vody. Stačí do nich přidat různé druhy ovoce jako např. kokos, citron, pomeranč, jahody a ananas, ale i třeba ibišek – známá přísada do čaje. Obsahují velmi málo kalorií a cukrů, jsou oblíbené a přírodní.

Citronová voda s okurkou

Složení:

  • 1 citron
  • 4 plátky okurky
  • 1 litr vody

Nakrájejte citron a okurku na kolečka, vložte je do džbánu s 1 litrem vody a pijte po celý den.

Kokosová voda

Byli jste si zacvičit? Kokosová voda slouží jako náhrada minerálů, které se při fyzické aktivitě ztrácejí potem. Kromě toho má další výhody, zlepšuje stav pokožky a vlasů včetně trávení. Jsou v ní antioxidanty, které regulují krevní tlak, bojují proti křečím a obnovují střevní peristaltiku střev.

Kokos je zásobárnou draslíku, sodíku, hořčíku, vitamínu C, vápníku a fosforu. Vypijte alespoň 3 sklenice této zázračné tekutiny během dne. Nezaměňte kokosovou vodu za kokosové mléko. Vyrábí se z čiré tekutiny uvnitř zelených kokosových ořechů. Její skladbou je z více, než 95 % voda.

Nemáte rádi obyčejnou vodu z kohoutku? Představíme vám ochucené vody

Jamajská voda

Složení:

  • 2 lžíce sušených květů ibišku
  • 1 litr

Základ pro vytvoření ibiškové vody je fakt, že voda musí být přivedena k varu. Jakmile začne vřít, stáhněte jí z plotny a vložte do ní květy ibišku. Zakryjte na 10 minut. Potom přeceďte a nechte vychladnout. Uložte do ledničky, mělo by se pít studené.

Užívání ibiškové vody usnadňuje hubnutí, protože součástí této rostliny jsou antokyany, fenolové sloučeniny a flavonoidy.

Tamarindová voda

Složení:

  • 5 tamarindových lusků
  • 1 litr vody

Do hrnce nalijte litr vody a přidejte tamarindové lusky. Společně vařte 10 minut. Následně přeceďte a ochlaďte v chladničce.

Tamarind je bohatý na kyselinu jablečnou a vinnou, jenž stimulují slinné žlázy. Ukrývá v sobě také vápník, draslík a hořčík, což z něj činí důležitého ochránce před srdečními chorobami a osteoporózou. Je také vynikajícím prostředkem pro revmatoidní artritidu. Bojuje proti anémii a podporuje pohyb střev.

Mezi další ingredience, které příznivě působí na trávení patří také skořice, jablka, jahody a máta. Určitě přijdete na to, jak si i z těchto surovin vytvořit nezapomenutelné ochucené vody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O makawiel

Shlédněte také

Zdravé alternativy nezdravých pokrmů

Zdravé alternativy nezdravých pokrmů

Hledáte alternativy vašich oblíbených pokrmů, které nejsou příliš zdravé, za zdravější? V dnešním článku vám …