Home / Zdraví / Přírodní léčba akné a PMS? Vyzkoušejte pupalkový olej

Přírodní léčba akné a PMS? Vyzkoušejte pupalkový olej

Téměř každá žena prožívá před menstruací nepříjemné pocity. Bolestivost, změny nálad, méně energie, s tím vším vám však může pomoci nejen úžasný kontryhel, ale také pravidelná dávka pupalkového oleje. Zařaďte ho do své stravy a poznejte jeho příznivé účinky.

O pupalkovém oleji

Pupalkový olej se získává z pupalky dvouleté, rostliny, která má typické květy žluté barvy. Olej z pupalky obsahuje 72 % kyseliny linolové a 9 % kyseliny gama linolenové. díky tomu se pupalka stává bohatým zdrojem nenasycených esenciálních mastných kyselin. Obsahuje i vitamíny skupiny B, vápník a hořčík.

Lék na akné a ekzém

Pupalkový olej má úžasné účinky na pleť, ale také zdraví vlasů. Blahodárně působí na ekzém a zmírňuje jeho účinky, například svědění, zarudnutí, vzniky puchýřků a špatně se hojících prasklin. Pravidelně by si pupalkový olej měli dopřát osoby, které mají problémy s akné. Pomáhá jej hojit, navíc harmonizuje hormonální systém, který často stojí za vznikem akné.

Jak jej užívat?

Pupalkový olej můžete používat ve studené kuchyni, například při dochucování salátů, při tvorbě zálivek či jako finální přísada do těstovin. Pupalkový olej není vhodné tepelně zpracovávat. Použít jej můžete i zevně jako pleťový olej, přidat jej do vašich běžných krémů, připravit si z oleje zábal na vlasy, ale užít ho lze i jako antimykotikum. Ideální je zvolit kapsle s pupalkovým olejem, které snadno zařadíte do vaší stravy. Jedná se o doplněk stravy, který má mnoho blahodárných vlivů na organismus.

Ideální olej pro ženy

Kromě toho, že pupalkový olej působí na zdraví vaší pleti, posiluje imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, upravuje krevní tlak, ale je úžasným olejem pro každou ženu. Pomáhá totiž při PMS (od bolestí, změn nálad či bolestivosti prsou), ale také při menstruaci bolestivé a při přechodu. Pokud máte tyto potíže, zkuste pupalkový olej zařadit do vašeho života. Brzy na vlastní kůži poznáte účinky pupalkového oleje.

Přírodní léčba akné a PMS? Vyzkoušejte pupalkový olej


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

4 velké chyby, kterých se můžete snadno dopustit při hubnutí po porodu

4 velké chyby, kterých se můžete snadno dopustit při hubnutí po porodu

Kam se poděla štíhlá postava, kterou jste se chlubila před tím, než vám narostlo těhotenské …