Home / Tipy / Darujte zdraví pod vánoční stromeček v podobě superpotravin

Darujte zdraví pod vánoční stromeček v podobě superpotravin

Rádi byste vaše blízké obdarovali zdravými potravinami? Máte mezi přáteli milovníky zdravého životního stylu? Borůvky či salát jim pod vánoční stromeček pravděpodobně nevyberete, ale můžete darovat superpotraviny v sušené verzi, které mají zajímavé využití i účinky na lidské zdraví.

Superpotraviny

Jako superpotraviny se označují takové potraviny, které mají velký přínos pro lidské zdraví. Zpravidla jsou skvělým zdrojem vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, esenciální mastných kyselin apod. Nejedná se o zázračné potraviny, které váš zdravotní problém vyřeší ze dne na den, ale jsou prevencí před vznikem mnoha druhů onemocnění a některá pomáhají léčit. Mezi superpotraviny patří různé druhy oříšků, semínek, ovoce, zeleniny, některé druhy ryb, řas, hub, koření apod. Často se jedná i o zajímavé plodiny ze vzdálených zemí. Mezi superpotraviny patří například brusinky, borůvky, kurkuma, goji, chia semínka, arónie, acai bobule apod.

Darujte zdraví pod vánoční stromeček v podobě superpotravin

Přírodní prášek

Skvělým tipem na dárek jsou přírodní prášky, které dokážou zajímavě obarvit například smoothie, ale přináší do jídelníčku i řadu zdravých látek. Jedná se například o zajímavý prášek z modré spiruliny, který obarví vaše jídlo přírodně na modrou barvu. Pokud vás modrá příliš neláká, můžete vsadit na prášek z bobulí acai, z arónií či klasické spiruliny. Acai vykouzlí fialově zbarvené smoothie, klasická spirulina tmavě zelené.

Darujte zdraví pod vánoční stromeček v podobě superpotravin

Zdraví v prášku

Vsadit však můžete i na další doplňky v podobě prášku, které lze přidávat do smoothie, ranních kaší, domácí zmrzliny apod. Zajímavý je například maca prášek z macy peruánské, která je svým původem z peruánských And a má vliv na vitalitu, plodnost i sexualitu. Zakoupit v podobě prášku však můžete také zázvor, chlorellu, ale i maliny apod. Jelikož se jedná o formu prášku, snadno je můžete přidat do různých jídel při vaření a dostat tak do jídelníčku řadu zdravých antioxidantů, vitamínů, minerálních látek atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Graviola ­– možná právě tato rostlina je kandidátem na řešení nejhorších civilizačních nemocí

Stálozelená rostlina graviola, známá též pod jmény anona ostnitá, guanábana, láhevník či brazilská papaya, se …