Home / Tipy / Jaké zdravotní výhody s sebou přináší pití šumivého čaje z kombuchy?

Jaké zdravotní výhody s sebou přináší pití šumivého čaje z kombuchy?

Fermentované nápoje jsou v gastronomii velkým trendem. Zvláště pak takto připravená sycená limonáda z cukru, čaje a kolonizovaných bakterií včetně kvasinek, tzv. kombucha. Její pozitivní vliv na střevní mikroflóru jí řadí mezi top nápoje roku 2020. Ač si mnozí lidé myslí, že se jedná o houbový čaj, tak to pravda není.

Příjemná změna místo sodovky s mnohými benefity

Kombucha je výsledkem kvašení výše zmiňovaných surovin a tělu dodává hlavně vitamíny B a polyfenoly. Podporuje funkci střev, je vhodná pro lidi se špatným vyprazdňováním stolice, je jakousi prevencí zácpy. Mimo toho, dokáže posílit i imunitu a duševní zdraví. Vlastní také příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Díky antioxidantům odstraňuje z těla volné radikály, které mohou v přemíře souviset s rozvojem rakoviny, srdečních nemocí a neurodegenerativních poruch. Obsah kyseliny glukuronové sehraje úlohu při očistě jater. Dalších výzkumů je však ještě zapotřebí. Antimikrobiální vlastnosti jí však nikdo neodpáře.

Jaké zdravotní výhody s sebou přináší pití šumivého čaje z kombuchy?

Co je dobré dodržet?

Pozor si musíte dát při přípravě, jelikož nedodržení určitých zásad jako je např. prodloužená délka fermentace, může vést k nevolnosti, zvracení, bolestí žaludku a závratím. To samé platí v případě, že nedodržíte její stanovené množství a pijete jí více, než je zdrávo. Vyhnout by se jí měly zejména těhotné nebo kojící ženy a diabetici (sladké pití). Zda by mohla pomoci v boji s cukrovkou 2. typu je zatím ve hvězdách, údajně vlastní i účinek na snižování hladiny cukru, i když se jedná o sladké pití (proto zatím to omezení). Předem zakoupenou kombuchu či další suroviny na výrobu si lidé zakoupí i online a připravit si jí doma, ale pohodlnějším a bezpečnějším způsobem je zatím její konzumování v nabízených restauračních zařízeních. Koneckonců máme svobodnou volbu v rozhodování, jak se budeme cítit a co budeme pít a jíst, co nám dělá dobře a co naopak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O makawiel

Shlédněte také

Jak se zotavit po antibiotikách, abyste mohli pokračovat ve svém hubnutí?

Jak se zotavit po antibiotikách, abyste mohli pokračovat ve svém hubnutí?

Léčili jste se v poslední době antibiotiky? Pak určitě řešíte, jak se rychleji zotavit. Zvláště …