Home / Hubnutí / Jaro je tu! Dopřejte si očistný detox pro váš organismus

Jaro je tu! Dopřejte si očistný detox pro váš organismus

S jarním obdobím přichází také touha po lehčím jídle. Více tučná jídla, která přes zimu přirozeně vyhledáváme, bychom měli vyměnit za zdravou vyváženou stravu bohatou na bílkoviny a čerstvou zeleninu a ovoce. Dopřejte si před touto změnou detox, který vaše tělo náležitě pročistí a připraví ho na budoucí změnu. 

Jak dlouhý detox zvolit?

Základní rozhodnutí se týká délky detoxu. Je jen na vás, jak dlouhý detox si dopřejete. Zvolit si můžete jednodenní, třídenní, ale i týdenní. Je nutné si na začátku rozmyslet, jak dlouhý detox budete držet, abyste měli jasnou představu o průběhu.

Jak začít?

Nutné je se na detox připravit. Nejde se rozhodnout ze dne na den. S detoxem musíte začínat pomalu. Řekněte si například, že od pondělí přestanete jíst maso a lepek, od středy přejdete jen na smoothie, v pátek si dáte den jen o vodě a čajích a od soboty najedete znovu na smoothie a v pondělí si již budete moci dopřát zdravou vyváženou stravu. Je nutné počítat s tím, že detox musí být pro tělo pozvolný, aby nezažilo zbytečný šok.

Jaro je tu! Dopřejte si očistný detox pro váš organismus

Ideální smoothie

Během detoxu je ideální pít jen tzv. smoothie či šťávy z ovoce a zeleniny. Smoothie obsahuje celou rozmixovanou zeleninu či ovoce, šťávy jsou zbaveny dužiny. Přesto vám tyto nápoje dodají dostatek energie na pár detoxikačních dnů, jsou lehce stravitelné, bohaté na vlákninu a antioxidanty, které čití organismus. Vitamíny a minerální látky se postarají o to, aby byl váš organismus jako znovuzrozený a vy mohli najet na zdravé vyvážené stravování. Smoothie si můžete připravit z různých druhů ovoce, ananasu, banánů, lesních plodů, manga, hrušek atd. Vyhněte se během detoxu užívání také semínek či mléka. Po najetí zpět na běžnou stravu si můžete smoothie pravidelně dopřávat třeba k snídani a své tělo průběžně detoxikovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Pět kilo dolů? Do léta to hravě stihnete. Co však jíst a jak se hýbat, abyste byli během plavkové sezóny fit?

Pět kilo dolů? Do léta to hravě stihnete. Co však jíst a jak se hýbat, abyste byli během plavkové sezóny fit?

Období karantény dává naší váze náramně zabrat. Méně se hýbeme, více času trávíme doma a …