Home / Tipy / Pečené čaje: nejsou už úplnou novinkou, přesto zahřejí u srdce

Pečené čaje: nejsou už úplnou novinkou, přesto zahřejí u srdce

Po dlouhém náročném dni si každý z nás rád dopřeje chvíli jen pro sebe. Nemusí to být jen káva, která bude zdobit náš stůl a hřát naše hrdlo. Teď v zimě se úplně samy nabízí i pečené čaje. Tenhle je sice spíše z letních surovin, ale jistě se dají nahradit i něčím jiným.

Pokud navíc máte zásobu ovoce z léta v mrazáku, máte výhodu. Maliny jsou totiž teď v obchodech celkem drahé a rebarboru asi také jen tak neseženete. Tenhle čaj je však směsicí celého ročního období, protože zimu tu perfektně představuje koření v podobě hřebíčku, kardamonu a skořice.

S každým douškem čaje omlazujeme tělo i duši

Čaj je brán jako emoce, oživuje totiž našeho ducha. Pro milovníky a nadšence čajů, je to dobrá zpráva, že? Sto lidí, sto chutí, i z toho důvodu si můžete vybrat čaj podle svého gusta. Ať už je to bylinný, ovocný, černý, zelený nebo třeba bílý čaj, na pečené varianty se osvědčily zejména ty ovocné prostoupené řadou chutí a vůní zvláště po upečení.

Pečené čaje: nejsou už úplnou novinkou, přesto zahřejí u srdce

Náš recept:

  • 1 kg ovoce (400 g malin, 300 g rebarbory, 300 g ostružin, ale použít i jiné)
  • 0,5 kg hnědého cukru
  • 10 ks hřebíčku
  • 1 ks kardamonu
  • 1 ks celé skořice

Plech si vyskládejte pečícím papírem a dejte na něj všechny ingredience. Pečte v rozpálené troubě na 200 stupňů Celsia cca 20 minut. Ovoce s kořením občas promíchejte a nakonec zalijte decilitrem rumu a znovu protočte. Naplňte do menších zavařovacích skleniček, zavíčkujte a otočte dnem vzhůru, podobně jako byste dělali marmeládu.

Vyzkoušejte i jiné kombinace – na posílení imunity třeba šípky, jablíčka a tymián nebo zázvor, kdoule, skořice a hřebíček – vynikající na Vánoce či levandulový na snadnější usínání. Levandule je skvělá i s těmito dalšími bylinkami – heřmánek, lípa, mučenka, bazalka a měsíček. Možností a kombinací je celá řada. Pokud se snažíte zhubnout, nedávejte do receptů cukr nebo ho nahraďte stévií. Také si můžete připravit pečený zelený čaj, s ním jdou kilogramy dolů snáze. Nicméně ovocný doplní řadu vitamínů, což je také ku prospěchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O makawiel

Shlédněte také

Jak se zotavit po antibiotikách, abyste mohli pokračovat ve svém hubnutí?

Jak se zotavit po antibiotikách, abyste mohli pokračovat ve svém hubnutí?

Léčili jste se v poslední době antibiotiky? Pak určitě řešíte, jak se rychleji zotavit. Zvláště …