Home / Tipy / Malinový olej je ideální volbou pro podzimní péči o pleť

Malinový olej je ideální volbou pro podzimní péči o pleť

Už jste slyšeli o malinovém oleji? Malinový olej je poměrně vzácným olejem, který má mnoho skvělých účinků na pleť. Kromě toho, že podporuje její regeneraci a hydrataci, je vhodný pro pleť aknózní, citlivou, suchou i pro pleť ekzematickou. Vyzkoušejte i vy jedinečný malinový olej. 

Z čeho je vyroben?

Pravděpodobně si říkáte, z čeho je takový malinový olej vyráběn? Pravdou je, že olej je jedinečný nejen svými účinky, ale také tím, že je vyráběn z drobných semínek, které najdete v malinách. Díky tomu se jedná o opravdu vzácný olej, který pleti propůjčuje jedinečné účinky.

Malinový olej

Malinový olej je vytvářen lisováním malinových semínek, zpravidla za studena. Výživný je malinový olej především díky tomu, že obsahuje ve velké míře vitamín E, který napomáhá regeneraci pleti a udržuje ji zdravou. Vitamín E je také důležitým antioxidantem, který pleť chrání před poškozením volnými radikály. Díky tomu preventivně chrání před předčasným stárnutím pleti.

Malinový olej je ideální volbou pro podzimní péči o pleť

Příznivé látky

Kromě vitamínu E obsahuje malinový olej také karotenoidy, antioxidanty, které podporují obnovu kožních buněk. Malinový olej obsahuje karotenoidů opravdu požehnaně, na 100 g je to až 23 g karotenoidů. Díky těmto antioxidantům bude vaše pleť zdravá, hebká a dobře chráněná. Kromě vitamínu E a karotenoidů obsahuje malinový olej i esenciální mastné kyseliny, tedy omega-6 a omega-3. Jedná se také o kyselinu linolovou a kyselinu alfa-linolenovou. Zapomenout nesmíme ani na kyselinu ellagovou, která chrání kolagen a vaši pleť před vlivem UV záření. Díky tomu je i prevencí vzniku rakoviny pokožky.

Použití

Malinový olej stačí nakapat do dlaní, zahřát a použít přímo na olej. Použití přímo na pleť je vhodné především večer. Dochází totiž k účinné regeneraci a posílení pleti. Přidat však můžete malinový olej i do vašich pleťových či tělových krémů a používat je tak pravidelně tímto způsobem. Používat jej můžete také na vlasy a nehty.

Malinový olej je ideální volbou pro podzimní péči o pleť


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jaro už je v plném proudu. S jarem přichází nejen sluneční paprsky, lepší nálada a …