Home / Nezařazené / Víme, jak co nejlépe vybrat boty na dovolenou

Víme, jak co nejlépe vybrat boty na dovolenou

K letním měsícům patří zasloužená dovolená. A proto se všichni těšíme na brouzdání po pláži, na poznávání zajímavých míst nebo na horskou turistiku. Jenže ke každé dovolené patří i nezbytná příprava, která se nesestává jenom z podrobného průzkumu destinace, abychom věděli, na co se máme těšit. Nezbytnou nutností je zabalení jak oblečení, tak obuvi. A právě na vhodné boty se zaměříme.

U moře v pořádných žabkách

Jakmile plánujete trávit své volno převážně na pláži, určitě uvažujte o lehké rekreační obuvi. V tomto směru vám nejlepší službu udělají žabky, ovšem raději zapomeňte na proslulé pěnové modely. Ty totiž z ortopedického hlediska nejsou vůbec vhodné na delší chůzi.

Proto se poohlédněte po kvalitních žabkách, na které bývá jako materiál použita kůže anebo klidně zkuste sandály.

Na památky vyražte v sandálech nebo v botaskách

Když máte v úmyslu navštívit množství nezapomenutelných míst, kde kráčela historie, zapomeňte na různé lodičky, podpatky a další módní obuv.

Nejlepší volbu představují buď pohodlné páskové sandály nebo uzavřené pevné botasky. Sandály vám musí opravdu sedět, protože v opačném případě nebudete na památky vzpomínat v dobrém. Pásky sandálů by měly být nastavitelné a nejlépe kožené.

Do méně schůdnějších terénů se hodí kvalitní botasky s tlumící podrážkou, které jsou pohodlné a měkké na došlap.

Horská turistika se bez kvalitní pevné obuvi neobejde

Chození po horách je zdraví prospěšnou a krásnou aktivitou, kterou si určitě užijete. Jen nesmíte zapomenout na pevnou sportovní obuv s vyšší, měkkou a ohebnou podrážkou, v tomto směru mohou dobře posloužit i klasické tenisky. V tuhé botě daleko nedojdete, brzy se unavíte a případné odřeniny také nejsou nic příjemného.

Jakmile se navrátíte z túry, boty úplně rozšněrujte a nechte vyvětrat. Vaše nohy se nejvíce zpotí v syntetickém materiálu, proto se vyplatí do takových bot použít vložky, které umí část potu vsáknout do sebe. Samozřejmostí je i jejich vyvětrání.

Vhodná obuv na dovolenou sice zabere v kufru dost místa, ale vaše nohy vám za ni poděkují.

 

 

 

O admin

Shlédněte také

Detoxikace s nápojem z matcha tea

Detoxikace s nápojem z matcha tea

Detoxikaci organismu by měl každý člověk provádět pravidelně, aby předcházel zbytečným zdravotním komplikacím ve stáří. …