Home / Diety / Dopřejte si přes léto smoothie! Skvěle hydratuje organismus a podporuje hubnutí

Dopřejte si přes léto smoothie! Skvěle hydratuje organismus a podporuje hubnutí

Přemýšlíte nad ideálním osvěžením přes léto? Dopřejte si smoothie! Smoothie je ideální svačinou, ale také snídaní a můžete si ho připravit podle vaší chuti. Co by ve smoothie jistě chybět nemělo a proč podporuje hubnutí?

Pravidelná strava

Aby vaše tělo začalo účinně hubnout, potřebujete jíst pravidelně po celý den v menších dávkách. Proto je smoothie ideální, je rychlou svačinou, kterou si můžete vzít všude sebou a připravit si ho můžete takové množství, které vám bude vyhovovat. Navíc obsahuje velké množství vlákniny, někdy také zdravých tuků či koření, které hubnutí podporuje, například skořice, zázvor či chilli.

Zeleninové smoothie

Základem smoothie může být ovoce či zelenina, kterou doplníte o vodu či rostlinné mléko. Zeleninové smoothie se tvoří například z okurek, kadeřávku a řapíkatého celeru. Takové smoothie vás zaručeně zasytí a skvěle detoxikuje organismus. Do zeleninového smoothie můžete přidat také spiruliny či byliny.

Ovocné smoothie

Mixovat samozřejmě můžete ovoce i zeleninu dohromady, ale jistě si zamilujete ovocné smoothie, a to zvláště přes léto. Stačí namixovat různé druhy ovoce, které máte rádi. Pokud například mixujete červený rybíz, meruňky a jahody, hodí se je doplnit jen o vodu, pokud však mixujete banán, jahody a mango, jistě oceníte i trochu rostlinného mléka. Dobré je do smoothie přidávat také oříšky či semínka či vločky, aby bylo smoothie vydatnější a obsahovalo také zdravé tuky. Obohatit jej můžete i o bílý jogurt či různé superdoplňky stravy, jako je například maca či acai, která dá smoothie krásně fialovou barvu.

Dopřejte si přes léto smoothie! Skvěle hydratuje organismus a podporuje hubnutí

Hydratační smoothie

Přes léto si dopřejte především melounové smoothie. Stačí kousky melounu rozmixovat v mixéru, nejlepší je, když si část melounu necháte zmrznout, přidejte kostky ledu, limetkovou šťávu a trochu máty a skvělé osvěžující smoothie je na světě. Dávejte si jen pozor na zbytečné slazení smoothie cukrem, použít můžete trochu medu, stevii či rostlinná sladidla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Najděte si pomocníky v boji za štíhlou figurou a hebkou pokožkou

Stres a nevhodný životní styl vede v mnoha případech k zanesení lidského těla škodlivinami. Důsledkem je pak …