Home / Tipy / Tipy proti akné v obličeji

Tipy proti akné v obličeji

Akné patří mezi nejhorší a tím i nejčastěji řešená kosmetická trápení. A zaslouženě. Vzpomeňte si, kolikrát jste se v pubertě zděsili svého odrazu v zrcadle. Jenže ne všichni se akné zbaví v tomto období. Překvapilo by vás, kolik dospělých řeší neustále se objevující pupínky. Pokud vás tyto nedokonalosti na obličeji trápí, přečtěte si několik tipů jak proti nim účinně bojovat.

Vyhlaste akné válku

Existuje mnoho babských rad, produktů a metod, které vám mají pomoci. Různé domácí receptury si sice můžete levně vytvořit doma, ne vždycky jsou však natolik efektivní. Různé lékařské procedury naopak mohou být drahé a bolestivé. A u produktů je zase důležité si vybrat ty správné. I přesto, že boj proti akné působí jako běh na dlouho trať, správnou kombinací postupů uvidíte znatelné zlepšení už za pár týdnů. Nejčastěji používaným způsobem je pravidelné čištění pleti různými produkty, které zakoupíte v drogeriích. Pokud máte problematickou pleť a trpíte na akné, vyzkoušejte spíše navštívit lékárnu. Ochotně vám pomohou vybrat produkty, které jsou pro vás na míru.

Čím bojovat?

Zaměřte se především na řady, které se specializují na aknózní typ pleti. Zároveň neočekávejte pouze jeden produkt. Pro zdravou pleť bez nedokonalostí je zapotřebí hloubkové čištění v několika fázích. Pro začátek nezapomínejte se odličovat pokaždé, když se namalujete. Make-up ucpává póry, které se pak snadno zanítí a vznikají známé ošklivé pupínky. Poté pokračujte fází čištění. Najděte typ produktu, který vám nejvíce vyhovuje, například pěnivé gely nebo čistící vody. Nezapomeňte na tonikum, které vám po čištění póry uzavře, a tím minimalizujete možnost zanesení. Jednou za čas aplikujte peeling, který pleť rozjasní a odstraní odumřelé buňky. Na akutní případy, které zjistíte ráno v koupelně, vyzkoušejte tyčinky nebo korektury. Bojíte se, že se vám touto péčí pleť rychle vysuší? Existují i řady na aknózní pleť, které s tímto problémem počítají a obsahují hydratační krémy. Pokud chcete být skutečně důslední, také se vyplatí pravidelně měnit ručník na obličej, ve kterém se schovává velké množství nečistot, které na svou pleť předáváte pokaždé, když si tvář utřete.

I když vám tato procedura může připadat jakkoliv únavná a náročná, uvidíte, že až na sobě poznáte zlepšení za pár týdnů, tak si na tento postup rychle navyknete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …