Home / Tipy / Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jaro je úžasným obdobím, které nám dává šanci nasbírat si nejrůznější byliny ve své nejlepší síle. Pusťte se do sběru bylin i vy. V přírodě na vás čeká medvědí česnek, sedmikrásky, podběl, anebo třeba kopřiva. Jelikož této léčivé rostliny je všude poměrně dost, je pravděpodobné, že se podaří nasbírat i vám.

Se sílou kopřivy

Kopřiva dvoudomá je léčivou rostlinou, která má na lidský organismus mnoho příznivých účinků. Jedním z nejdůležitějších je to, že dokáže čistit krev, detoxikuje tělo a podporuje krvetvorbu, je tak ideální při anémii, chudokrevnosti. Pomůže při bolestech hlavy, léčí ekzémy a podporuje funkci slinivky břišní. Kopřiva má opravdu široké spektrum účinků. Její užívání je vhodné při zánětech močových cest, onemocnění jater, žlučníku, sleziny, při žaludečních vředech atd. Kopřiva pomůže i od únavy a pocitů vyčerpanosti, proto je pití kopřivového čaje na jaře více než potřebné.

Jak kopřivu užívat?

Z kopřivy si můžete připravit očistnou klasiku v podobě kopřivového čaje, stačí krátce vylouhovat a pravidelně pít. Připravit si však můžete i kopřivovou koupel na nohu, kopřivový výluh na vlasy, díky kterému budou vlasy silné a lesklé. Z kopřiv se dá připravit i kopřivový sirup či čerstvá šťáva z kopřivy. Snad každý však ví, že se dá z kopřiv připravit skvělá jarní nádivka, ale také polévka či omáčka na těstoviny.

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Kopřiva a dobrá nálada

Kopřiva vám s hubnutím přímo nepomůže. Pokud ji však zařadíte do svého jídelníčku, dopřejete vašemu tělu dostatečnou očistu a detoxikaci, kterou zvláště na jaře oceníte. Kopřiva je prevencí mnoha onemocnění a také chrání před rakovinou. Pokud si kopřivy v jakékoliv podobě dopřejete pravidelně, chráníte své tělo a udržujete jej zdravým. Vydejte se proto na sběr kopřiv co nejdříve, dokud jsou její lístky mladé a obsahují méně dusíku. Mladé kopřivy si také můžete nasušit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …