Home / Tipy / Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Zelená káva patří mezi vyhledávané doplňky, které podporují hubnutí. Dopřát si ji můžete ráno či odpoledne místo šálku klasické kávy, která se připravuje z pražených zrn. Co je to zelená káva a jaké účinky má na vaše tělo?

Co je to?

Zelená káva není žádným novým specifickým druhem kávy a její příprava neobnáší žádnou zvláštní přípravu. Jde vlastně o naprosto normální zrna kávy, která neprochází pražením. Běžně se totiž kávová zrna praží, na základě čeho získávají svou krásně hnědou barvu. Zelená káva se nepraží a zrna nepřicházejí o prospěšné složky, které by se vysokou teplotou při pražení odstranily.

Opravdu zelená káva podporuje hubnutí?

Zelená káva obsahuje fenolické sloučeniny, které v kávových zrnech po neupražení stále zůstávají. Do fenolických sloučenin patří i tzv. kyselina chlorogenová, která má zajímavé účinky na váš organismus. Pomáhá totiž štěpit škroby na cukry a posiluje schopnost vstřebávat cukr ze škrobu. Na základě toho se snižuje celkový kalorický příjem a dochází k podpoře spalování kalorií. Zelená káva má dobrý vliv i na žlučník, působí totiž jako prevence vzniku žlučových kamenů. V neposlední řadě je také spojencem v boji proti celulitidě.

Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Je zelená káva plnohodnotnou náhražkou kávy?

Zelená káva může klasickou kávu opravdu nahradit, navíc je pro vaše tělo zdravější. Obsahuje totiž stále kofein, a to v celkem velkém množství. I kofein podporuje ve vašem těle hubnutí a schopnost koncentrace. Díky tomu budete mít více energie i chuti trávit svůj čas v posilovně. Při pití kávy však vždy myslete na dostatečný pitný režim, jelikož káva odvádí vodu z vašeho organismu. Nejlepší volbou je vždy kávu postupně zapíjet sklenicí vody. Dopřejte si tedy zelenou kávu místo klasické a podpořte hubnutí. Zelená káva také snižuje chuť k jídlu, jelikož obsahuje stimulační látky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …