Home / Kavárna / Mají obézní ženy sexuální život?

Mají obézní ženy sexuální život?

Obezita není nebezpečná jen pro naše zdraví, ale i pro erotický život. Podle amerických vědců mají obézní muži vetší šanci na erotický život než ženy. Navíc obézní ženy se musí potýkat až se 4x větším množstvím nechtěných těhotenství než štíhlé ženy. Na tento výzkum navázali i evropští vědci a ti zjistili, že obézní ženy mají mnohem větší problém najít sexuálního partnera než ženy s běžnou váhou. Evropský výzkum potvrdil, že muži tento problém nemají, ale zase jim hrozí, že budou trpět erektivní dysfunkcí.

Mají obézní ženy sexuální život?
Ilustrační foto / www.flickr.com

Výzkum evropských vědců zahrnoval na deset tisíc Francouzů a Francouzek ve věku mezi osmnácti a devětašedesáti let. Vědci formou dotazníků zjišťovali jejich sexuální zkušenosti a zároveň se zaměřovali na jejich BMI. Obézní ženy měly nejméně o třicet procent menší pravděpodobnost, že se jim podaří najít stálého či nárazového sexuálního partnera. V případě obézních mužů však nebyl rozdíl v počtu sexuálních partnerů nikterak dramatický. Již dřívější studie tyto závěry naznačovali, ale i tak byli vědci velmi překvapení zjištěnými fakty odhledně rozdílu mezi sexuálním životem mužů a žen.

„Vypadá to, že ženy jsou ke kilogramům navíc u svých partnerů mnohem tolerantnější než muži, kteří bez ohledu na svou váhu touží velmi často po štíhlé partnerce,“ říká Kaye Wellings, jeden z autorů studie. Vědci předpokládají, že nízké sebevědomí obézních žen je kombinací nejen tělesných problémů spojených s nadváhou, ale i sociální předsudky.

Obézní lidé mají mnohem větší riziko diabetu, různých srdečních nemocí, ale i depresí či jiných zdravotních problémů, které mohou ovlivňovat i erotický život. Extrémně obézní lidé mají také problémy se svaly a kostmi, což jim sexuální život téměř znemožňuje.

Evropští vědci také zjistili, že obézní ženy moc často nepoužívají antikoncepci a proto čtyřikrát častěji nechtěně otěhotní. Frekrence sexuálních styků obézních osob je podobná jako u normálních, ale je zajímavé, že se obézní ženy nebojí erotických experimentů. Velké procento z nich v dotazníku přiznalo, že má zkušenosti se skupinovým sexem nebo sexem na jednu noc. Co se týče výběru partnerů, tak většina obézních žen preferuje stejně rostlé muže, a to až 70 procent z nich, naproti tomu pouze 40 procent obézních mužů preferuje stejně obézní partnerky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Bojíte se pavouků, děsí vás stísněné prostory nebo se vám klepou nohy při procházce na …