Home / Doporučujeme / Jak na to, aby podzimní splín pomalu nepřešel do zimní deprese?

Jak na to, aby podzimní splín pomalu nepřešel do zimní deprese?

Především je dobré si uvědomit, že v tom nejste sami. Mnoho lidí se na podzim cítí stejně. Proto je dobré trávit více času s přáteli a rodinou. Právě s nimi se můžete podělit o své podzimní blues a díky tomu je budete lépe snášet. Nezapomeňte na to, že sdílené potíže se stávají menšími. Proto se rozhodně nevyhýbejte setkávání s přáteli kvůli tomu, že nemáte dost energie. Oni jsou na tom podobně jako vy.

Špatná nálada na podzim

Stav, ve kterém se necítíte dobře, není něco, co by se mělo snášet. Můžete ho považovat za barometr, který vás upozorní, že je třeba zpomalit. Zaměřte se na péči o sebe. Užívejte si více času, který máte sami pro sebe. Cvičte, choďte si zaplavat a ve volném čase dělejte jen to, co vám dělá dobře. Na podzim můžete například zařadit pravidelné saunování, nebo si dopřejte masáž. Pokud máte možnost, změňte na chvíli prostředí. Travte čas v přírodě nebo cestujte na nová místa. Nové zážitky a dojmy dodají energii a radost. Je také dobré naplánovat si něco, na co se budete v podzimních měsících těšit. Něco, co vám udělá radost už jen tím, že na to pomyslíte.

Nebojte se doplňků stravy

Děláte všechno pro to, abyste se cítili dobře, ale schází vám energie? Je možné, že ze stravy nepřijímáte všechny potřebné živiny. Když se cítíme unavení a malátní, často nás jako první napadne sáhnout po šálku kávy nebo energetickém nápoji. Ty nás však pouze krátkodobě povzbudí a z dlouhodobého hlediska nás mohou ještě více unavit. Lepší je zkusit doplňky stravy, které vám energii doplní dlouhodobě a podpoří tak vaše snahy o lepší život. Výborný je v tomto ohledu například prášek z macy, která obsahuje mnoho minerálních látek a stopových prvků. Sáhnout, ale můžete i po guaranových kapslích, které můžete mít kdykoliv po ruce. Guarana má pozitivní vliv na naši energii, náladu a celkovou pohodu.

Sáhněte po knížce

Skvělou volbou pro chvíle pohody je i knížka. Nemusí se jednat o dlouhé romány, plně postačí jednoduché detektivky anebo třeba zahrádkářské návody. Taková knížka o tom, jak pěstovat bylinky vás alespoň přenese do jara a zlepší vám náladu. Nevěříte? Tak to alespoň vyzkoušejte. Za to nikdy nic nedáte.

O admin

Shlédněte také

Jaké zdravotní přínosy přináší pravidelné pití šťávy z řepy?

Jaké zdravotní přínosy přináší pravidelné pití šťávy z řepy?

Máte doma odšťavňovač a příliš ho nepoužíváte? To je opravdu velká škoda. Odšťavňovače jsou v …