Home / Doporučujeme / Proměňte interiér za pomoci záclon

Proměňte interiér za pomoci záclon

V některých interiérech se záclony zkrátka nepoužívají, ovšem v jiných zase hrají nezastupitelnou roli. Každopádně ovlivňují celkový vzhled místnosti a zajišťují soukromí. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství záclon, a to v mnoha odstínech, s různými vzory a podobně.

Zvažte barvu stěn

Při výběru záclony byste v první řadě měli zohlednit barvu stěn v místnosti, což vám usnadní i výběr odstínu bytového textilu. V případě světlejších stěn sáhněte klidně i po tmavších odstínech. V opačném případě jsou vhodnou volbou spíše bílé záclony, které dokonale vyváží celkovou barevnost prostoru.

Experimentujte se vzory

Záleží na tom, v jakém duchu se nese ostatní bytový textil v místnosti. Určitě nekombinujte jednotlivé vzory. Pokud se vám však pozdává interiér příliš fádní, experimentujte se vzory. Právě vzorované záclony jsou známé tím, že dodávají charakter a atmosféru každému prostoru. Zvolit můžete puntíky, ale i pruhy.

Věnujte pozornost účelu místnosti

Zohledněte požadavky místnosti, protože jedině tak dosáhnete dokonalého výsledku. Při výběru záclon byste měli mít na paměti, k jakému účelu prostor slouží. Průsvitné hotové záclony, které jsou jemné a jednoduché, jsou vhodné do ložnice. Působí elegantně a uklidňujícím dojmem. V obývacím pokoji se zase budou vyjímat výrazné barvy.

Nezanedbávejte osvětlení

Zásadní roli hraje i to, jaké množství světla vstupuje do místnosti. Velice vám to pomůže při výběru optimálního provedení záclon. Pokud tedy chcete, aby do prostoru pronikalo hodně přirozeného světla, sáhněte po průsvitných záclonách. Jestliže potřebujete světlo blokovat, pořiďte si tmavší odstíny.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde zakoupíte bytový textil, povlečení, záclony i závěsy, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Dante.cz.

O admin

Shlédněte také

Tukožroutská dieta

Tukožroutská dieta

Jednou ze slavných a oblíbených diet, která vzbuzuje velkou pozornost právě pro svoji účinnost a …