Home / Doporučujeme / Proč je potřeba snižovat tvrdost vody a co se za ní skrývá?

Proč je potřeba snižovat tvrdost vody a co se za ní skrývá?

Tvrdost vody je způsobena rozpuštěnými vápenatými a hořečnatými sloučeninami. Tvrdá voda teče obvykle z kohoutku v těch domácnostech, kde odebírají vodu z vlastní studny. Není ale výjimkou, že na tvrdost narazíte i ve vodě, jejímž zdrojem je vodní nádrž. Rozpuštěné soli se vyskytují téměř všude a ničí nejen kondici vašich spotřebičů pracujících s vodou, ale také vaše zdraví.

Tvrdá voda může za některé zdravotní potíže

Soli rozpuštěné ve vodě jsou příčinou některých potíží s ledvinami, které zanášejí a podporují v nich tvorbu ledvinových kamenů. Kromě vylučovací soustavy ovlivňuje tvrdá voda negativně také zubní sklovinu. Ta je potom narušena působením solných sloučenin, což se negativně projevuje jejím zežloutnutím. Tvrdá voda samozřejmě nepůsobí nepříznivě pouze na lidské zdraví, ovlivňuje také domácí spotřebiče pracující s ohřevem vody a zanáší jejich tenké hadičky a hůře dostupná místa. Tvrdou vodu je v každé případě dobré včas vyřešit. Jako jeden z velice efektivních způsobů pro odstraňování tvrdosti z vody se jeví její filtrace prostřednictvím speciálně upravených filtračních patron, které z ní odstraní nejen tvrdost, ale také ostatní nežádoucí příměsi. Mezi filtry zaměřené primárně na odstranění tvrdosti z vody patří například filtry Brita Maxtra Hard, což je novinka své modelové řady, kterou můžete využít v celé řadě filtračních konvic.

Jaké složky ve filtračních patronách pomáhají k úpravě vody?

Filtry značky Brita obsahují iontově přeměněné pryskyřice a zejména aktivní uhlí s částicemi stříbra, které nedovolí do vaší pitné vody proniknout nežádoucím látkám. Veškeré komponenty filtračních patron navíc prošly náročnými atesty ověřujícími jejich vhodnost pro styk s potravinami. Proto si můžete být jisti, že žádným způsobem neohrozí vaše zdraví.

Funkce filtračních konvic je velice jednoduchá

Stačí zasunout filtr do připravené přihrádky a filtrační konvici naplnit vodou. Patrona se postará o odstranění nežádoucích látek z vody, které zachytí přímo ve svém těle. Díky tomu dochází k jejímu postupnému zanášení, proto je potřeba ji v pravidelných intervalech měnit. Většina výrobců filtrů doporučuje jejich výměnu provádět minimálně jedenkrát za měsíc.

O admin

Shlédněte také

Jaké jsou přednosti a nedostatky filtračních konvic a proč byste si ji zrovna vy měli také pořídit?

Filtrační konvice představuje v současné době nejjednodušší způsob získání kvalitní pitné vody pro domácnost. Ve srovnání …