Home / Doporučujeme / Nedaří se vám otěhotnět a jste z toho v depresi? S obojím vám pomůže kotvičník

Nedaří se vám otěhotnět a jste z toho v depresi? S obojím vám pomůže kotvičník

Kotvičník zemní je známou bylinkou, na kterou pějí ódy nejen sportovci, kulturisti a muži ve středním věku, pomoci dokáže také ženám. A to jak těm dříve narozeným procházejícím menopauzou, tak těm, které jsou ještě v plodném věku a snaží se o miminko. Účinky kotvičníku na lidský organismus jsou vědecky zkoumány již od počátku minulého století a neustále se objevují nové a nové látky prospěšné pro lidské tělo. Teprve v posledních letech se kotvičník dostává do hledáčku lékařů, ale i odborné veřejnosti pro své prokazatelně pozitivní účinky na lidský reprodukční systém.

Zelená viagra byla známa již starověkým národům

Již staří Řekové a Římané znali blahodárné účinky kotvičníku na sexuální apetit a v tomto ohledu přikládaly bylince se žlutými květy nebývalý význam. Ten mu neubrala ani léta používání novověkými národy, které si jej ze stejných důvodů oblíbily také. Kotvičník ale nemá účinky pouze a lidské libido. Pozitivní účinky byly prokázány i v případě jeho působení na reprodukční soustavu a řešení potíží s otěhotněním. Tyto vlastnosti byly prokázány celou řadou studií na zvířatech. Kromě vlivu na reprodukci dokáže kotvičník také harmonizovat stav a funkci vylučovací soustavy, zejména ledvin a případně také rozpouštět ledvinové kameny. Je zárukou vyrovnaného hormonálního systému u mužů i žen a podporuje funkci nervové soustavy. Jeho účinky můžete s úspěchem použít také při snaze o posílení imunitního systému.

Kde se kotvičník zemní vzal?

Jeho přesný původ není doložen, předpokládá se však, že pochází ze zemí východní Asie. V průběhu let se však rozšířil na většinu kontinentů, kromě Asie ho najdeme v Evropě, Africe, ale i Austrálii. U nás ho najdeme zejména ve vlhčích oblastech okolo rybníků a vodních toků. Narazit však již můžeme také na farmy, které kotvičník pěstují pro další zpracování. Na potravinové doplňky se zpracovává celá nať i s plody a kořenem. Největší množství účinných látek však obsahují tvrdé plody, které připomínají na první pohled ostnatou hvězdici. Ta vás ale nepopíchá, naopak vám spraví náladu.

S kotvičníkem proti podzimním depresím

Blíží se čas plískanic a padajícího listí, který má většina z nás spojen s teplem praskajícího ohně a dlouhými večery. Jsou však i tací, kteří si toto klidné období příliš neužívají a ubývající sluneční paprsky jim způsobují zhoršenou náladu. Kotvičník v tomto ohledu může také skvěle pomoci a zatočit s depresí.

O admin

Shlédněte také

Jaké jsou přednosti a nedostatky filtračních konvic a proč byste si ji zrovna vy měli také pořídit?

Filtrační konvice představuje v současné době nejjednodušší způsob získání kvalitní pitné vody pro domácnost. Ve srovnání …