Home / Doporučujeme / Jaké jsou přednosti a nedostatky filtračních konvic a proč byste si ji zrovna vy měli také pořídit?

Jaké jsou přednosti a nedostatky filtračních konvic a proč byste si ji zrovna vy měli také pořídit?

Filtrační konvice představuje v současné době nejjednodušší způsob získání kvalitní pitné vody pro domácnost. Ve srovnání s nákupem balené vody v PET láhvích poskytují filtrační konvice vodu mnohem levnější s výrazně lepší chutí, a především není nutné ji nosit domů a ničit si přitom záda. O dopadu likvidace prázdných plastových obalů a jejím dopadu na životní prostředí ani nemluvě.

V čem spočívají základní výhody filtračních konvic?

Především v kvalitě vody a její ceně. Jeden litr přefiltrované kohoutkové vody vyjde na pár haléřů, což je ve srovnání s několika korunami až desítkami korun za litr vody balené poměrně zanedbatelná cena. Díky kvalitním moderním filtrům, jako například filtr Brita Maxtra Hard, voda neobsahuje závadné látky, které by kazily její chuť i kvalitu. Filtrační patrona z vody dostane nejen chlorovou pachuť a těžké kovy, ale také herbicidyzbytky hnojiv či vodní kámen. Právě na ten je patrona Brita Maxtra Hard specialista. Díky tomu, že obsahuje aktivní iontoměnič, vodní kámen nedostane šanci dále ničit vaše ledviny ani zubní sklovinu. V kondici zůstane také kávovar či varná konvice, do níž budete lít pouze přefiltrovanou vodu.

Filtrační konvice vás překvapí nízkou cenou a vysokou efektivitou

O tom, že používání filtrační konvice podporuje optimální pitný režim, snad již nikdo nepochybuje. Její výhody spočívají ale také ve vysoké kvalitě konzumované pitné vody a snížení ekologické zátěže. Ve prospěch filtračních konvic hovoří také jejich snadná údržba a cenová dostupnost, která z nich tvoří dokonalého společníka do domácnosti, který nenápadně plní svoji funkci. Díky možnosti přizpůsobit vzhled konvice vybavení domácnosti si z nabídky moderních filtračních konvic vybere opravdu každý, kdo touží po chutné vodě pro své tělo. Jakmile vodu z filtrační konvice jednou použijete ať již k přímé konzumaci nebo přípravě jídel a nápojů, nebudete chtít jinak.

Filtrační konvice mají i své nevýhody

Ta hlavní spočívá zejména v nutnosti pravidelné výměny filtrů do konvic. Ty jsou jádrem celého systému a starají se o dokonalou chuť i kvalitu vody. Bohužel se vlivem filtrovaných kontaminantů časem zanesou a je potřeba je nahradit novým kusem. Průměrný filtr vydrží ve filtrační konvici přibližně jeden měsíc. Chcete-li vodu z filtrační konvice použít i pro kojence, je potřeba ji převařit stejně jako klasickou kohoutkovou vodu.

O admin

Shlédněte také

Proč vsadit na krabičkovou dietu

Proč vsadit na krabičkovou dietu

Bydlíte v Praze a okolí a potřebujete zhubnout nějaké to kilo? Tak jste právě na …