Home / Tipy / Proč je důležité udržovat kávovar čistý a servisovaný

Proč je důležité udržovat kávovar čistý a servisovaný

V dnešní uspěchané době poháněné termíny a produktivitou se šálek horké kávy hodí kdykoliv. Jak ale pečovat o váš kávovar, aby vydržel dlouhé roky?

Oblíbenost domácích kávovarů stoupá

Zajít si čas od času do kavárny a vychutnat si tamní atmosféru je skvělé, ale finančně dost náročné. Proto se milovníci kávy stále častěji přiklánějí k myšlence pořídit si domů svůj vlastní kávovar. To je jediný způsob, jak si pouhým stisknutím tlačítka připravit oblíbenou kávovou specialitu v teple domova, a to kdykoliv během dne. Jenže aby káva z domácího kávovaru chutnala po dlouhé roky stále skvěle, je třeba o přístroj pravidelně pečovat.

Význam čištění kávovaru: proč na tom tolik záleží?

Pro bezproblémový chod kávovaru po dlouhé roky se nesmí opomíjet jeho pravidelná údržba. V závislosti na konkrétním modelu má kávovar životnost 8 – 10 let, a to díky pravidelným pozáručním servisům, které doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky.

Pravidelné čištění kávovaru zajistí bezproblémový provoz a zabrání případným poruchám. Pokud přístroj není řádně vyčištěn, odrazí se to na chuti a vůni kávy, nebo dokonce může dojít k ucpání součástek kávovaru. Dodržováním pravidelného čištění a pravidelnou výměnou vodních filtrů účinně prodloužíte životnost přístroje a minimalizujete riziko poškození.

Zásadní role profesionálního pozáručního servisu kávovarů

Pozáruční údržba kávovarů hraje klíčovou roli v zajištění optimálního výkonu a samozřejmě také v prodloužení životnosti stroje.

Pokud hledáte profesionální servis kávovarůnebo opravy kávovarů, obraťte se na náš tým zkušených techniků ve Zbůchu u Plzně. Zavolejte k nám na pobočku a domluvte si termín vyzvednutí vašeho kávovaru v Plzni a okolí zdarma. Ze vzdálenějších oblastí nám stačí kávovar poslat kurýrem.

Kávovar zdarma napojíme na diagnostiku a případné závady vám obratem sdělíme i s cenovou nabídkou na opravu. Záleží na vás, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám jej vrátíme v původním stavu zpět. Běžný servis kávovaru zahrnuje kontrolu přístroje, odvápnění a čištění, nastavení dávkovače kávy, broušení a seřízení mlecího mechanismu a závěrečnou tlakovou zkoušku vodní soustavy. Servis a opravy zajišťujeme zpravidla do 3 dnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Chcete zpomalit viditelné náznaky stárnutí? Přírodní kosmetika vám pomůže

Chcete zpomalit viditelné náznaky stárnutí? Přírodní kosmetika vám pomůže

S přibývajícími lety začneme na své pokožce, vlasech i nehtech pozorovat výrazné znaky stárnutí. Ačkoliv …