Home / Doporučujeme / 4 rady pro výběr nového povlečení a záclon

4 rady pro výběr nového povlečení a záclon

Potřebujete nové povlečení, záclony či závěsy, ale nevíte, jak se zorientovat v pestré nabídce nejrůznějších možností z internetu i kamenných obchodů? V takovém případě vám pomůže následující článek, kde najdete rady a doporučení pro výběr nového bytového textilu včetně zmínění důležitých parametrů.

Materiál povlečení

Při výběru nového povlečení je velmi důležitý použitý materiál. Je to z toho důvodu, že povlečení je v těsném kontakut s pokožkou po celou noc, což je několik hodin. Pro maximální komfort se vyplatí zvolit kvalitní povlečení z bavlněného materiálu. Ten je přirozeně prodyšný a dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost. Zároveň může mít bavlna mnoho podob, takže najdete lehkou variantu saténového povlečení na léto i hřejivý flanel pro zimní měsíce.

Správné rozměry

Další důležitou vlastností, která platí pro výběr nového povlečení i záclon, jsou správné rozměry. Nové záclony by měly být velké buď přes celé okno, splývající ještě pod okraj, nebo naopak krátké jenom do půlky pro dotvoření dekorativního dojmu. Délku kontrolujte také ve chvíli, kdy budete vybírat závěsy.

Design, který se bude hodit k ostatnímu vybavení

Pro všechen bytový textil platí, že jeho vzhled pomáhá utvářet celkový vzhled bydlení. Každá místnost si tak zaslouží individuální přístup včetně správného designu povlečení, záclon, závěsů i dalších textilních bytových doplňků.

Výhodná cena a pohodlný nákup přes internet

Bytového textilu je potřeba do každé domácnosti poměrně velké množství. Z toho důvodu se vyplatí nakupovat za výhodné ceny, díky kterým ušetříte a navíc pořídíte všechno potřebné. Nákup na internet nabízí také výhodu skutečně bohatého výběru a fakt, že nemusíte nikam cestovat. Po odeslání objednávky tak zbývá pár dní počkat, až vybraný bytový textil dorazí přímo na vaši adresu.

O admin

Shlédněte také

Jaké jsou přednosti a nedostatky filtračních konvic a proč byste si ji zrovna vy měli také pořídit?

Filtrační konvice představuje v současné době nejjednodušší způsob získání kvalitní pitné vody pro domácnost. Ve srovnání …