Home / Doporučujeme / Jak rozumně spořit? Investujte do zlata

Jak rozumně spořit? Investujte do zlata

Spořit dnes znamená správně investovat. Rozhodně nestačí jenom nechávat peníze na účtu. Dobrou formou investice je investiční zlato. Finanční odborníci jej doporučují jako investici s garantovaným výnosem.

Investiční zlato má dvě podoby – investovat lze do zlatých slitků a do zlatých mincí. Investiční zlaté mince lze dokonce aktuálně nakupit levněji. „Tyto speciální zlaté mince, které se prodávají pouze za cenu zlata, můžete vlastnit bez omezení, aniž byste museli platit přidanou sběratelskou hodnotu nebo DPH. Tím se liší od běžných numismatických mincí a produktů českých mincoven, radí vedoucí pražské prodejny v Obecním domě, pan Palas, která se na prodej investičního zlata specializuje.

Výhodou mincí je, že se dají nakupovat i v malém

Nejnižší nominální hodnota je 5000 Kč. Takto si lze z každé výplaty, odměny či výnosu z businessu koupit jednu, eventuálně několik mincí, a vytvořit si tak systém pravidelného spoření. Podle pana Palase se však častěji kupují balíčky investičních mincí. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené.“ Hitem jsou rakouské investiční mince Wiener Philharmoniker.

Proč mince, a ne zlaté cihly? „Další výhodou mincí proti slitkům je i jejich vyšší estetická hodnota. Pozorovat reliéf mince, dotýkat se jej a cítit v ruce magickou sílu zlata je zážitek, který můžete sdílet i se svými přáteli. Ten vám prostý slitek zatavený do akrylátového obalu nenabídne,“ dodává Palas.

A když chcete přece jenom vlastnit zlatou cihlu?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Jde zejména o Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Jejich produkce tvoří dohromady až třetinu světové produkce investičního zlata a rovněž stříbra. Takže pokud se rozhodnete přece jen pro zlaté cihly, investujte do těch, které pak snadno kdekoliv prodáte. Ne každý výkupčí zlata vykupuje jakékoliv investiční zlato. Cena zlata dlouhodobě roste. Investovat do něj se vyplatí.

O admin

Shlédněte také

Výrobu atletických dresů svěřte specialistům

Výrobu atletických dresů svěřte specialistům

Jak by měl vypadat sportovní dres na atletiku? V první řadě by měl být pohodlný, …