Home / Tipy / Jak hydratovat pleť v horkých letních dnech?

Jak hydratovat pleť v horkých letních dnech?

Přes letní měsíce dostává naše pleť pořádně zabrat, a to zejména nyní, kdy je vystavena velkému horku a mnoha slunečním paprskům. Vliv na ni má samozřejmě také to, jakým způsobem ji hydratujete zevnitř, ale i zvnějšku. Koupání v bazénu, moři, sluneční paprsky, suchý vzduch, to vše dává vaši pleti zabrat. Jak ji účinně chránit a hydratovat ji během léta?

Pravidelný peeling

Důležité je dbát na dostatečnou péči v podobě peelingů. Použijte jej na obličej a krk, abyste odstranili ze své pokožky odumřelé kožní buňky. Vaše pleť se tak bude lépe regenerovat, budete se cítit svěžejší a pleť lépe přijme péči v podobě krému. Peeling aplikujte spíše jemnější a opatrně ho vmasírujte do pleti. Nemusíte se ani bát, že přijdete peelingem o své opálení, kožní barvivo nesmyjete.

Čištění pleti

Dbát byste měli i na pravidelné čištění pleti, jelikož v létě se pleť velmi potí, co si budeme nalhávat a spolu s make-upem vzniká nezdravé kombo pro vaši pleť. Čištění pleti by mělo probíhat dvakrát denně. Ráno s pomocí micelární vody a večer vsaďte na čistící gely, oleje a tonikum. Důkladným čištěním se také vyhnete nadměrné tvorbě akné.

Hydratační krém

Vaši pleť hydratujte s pomocí hydratačních krémů s SPF, která pleť ochrání před vlivem slunečních paprsků. Hydratační krémy bývají velmi lehké a do pokožky se snadno vstřebají. Díky nim bude pokožka svěží, zdravá a rozjasněná.

Hydratační spreje

Dopřát si můžete i příjemnou péči v podobě hydratačních sprejů, tzv. hydratační mlhy a květinové vody. Tyto spreje osvěží vaši pokožky a pomohou unavené pleti. Nastříkejte je ze vzdálenosti zhruba deseti centimetrů. Tento přípravek osvěžuje, zklidňuje a hydratuje pleť. I přes všechny hydratační výrobky je důležité pleť hydratovat především zevnitř! Dopřávejte si pravidelně čistou vodu, stačí jen s kapkou citronové šťávy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Guarana: Přírodní elixír pro energii a koncentraci

Guarana: Přírodní elixír pro energii a koncentraci

Ve světě plném rychlosti a neustálého napětí hledáme často způsoby, jak zlepšit svou energii a …