Home / Tipy / Jak bojovat proti akné?

Jak bojovat proti akné?

Snad každý někdy zažil ten ošklivý pupínek na tváři a pracně se ho snažil schovat. Většina lidí toto prožívá v období puberty a později z toho vyroste. Není to však pravidlem. Existuje velké množství dospělých, kteří bojují proti akné každý den. Vzhledem k tomu, že se vyskytuje na části těla, kterou nejvíce ukazujeme, velmi často nás akné dokáže pořádně potrápit. Co s tím můžeme udělat?

Všechno hezky od začátku

Nejdříve je nutné si uvědomit, proč akné vzniká. Jedním z hlavních faktorů je hormonální nerovnováha a nedostatečná nebo špatná péče o pleť. Pro upřesnění, hormonální nerovnováha v tomto případě znamená nadprůměrné množství mužských hormonů. Životní styl ovlivňuje, jak vypadáme, a proto není překvapením, že také patří mezi hlavní příčiny nedokonalostí na pleti. Pod tím si můžeme představit například nadměrný stres, nedostatek vitamínů (hlavně zinek a vitamin A), nepravidelná strava, málo spánku nebo nedodržování pitného režimu. Pokud se s akné trápíte a máte pocit, že něco z toho na vás pasuje, tak to zkuste změnit dříve, než se rozhodnete pro drastičtější metody.

Co pomáhá?

Pokud jste napravili jídelníček, kvalitu spánku nebo zajistili dostatečný přísun vitamínů a stále se to nezlepšuje, zkuste plán B. Existuje enormní množství různých mastiček a pleťových vod. V první řadě vyhledejte odborníka a zjistěte, jaký typ pleti máte. To vám pomůže si tyto produkty filtrovat podle toho, co potřebujete.

Pokračujte i doma

Pomáhejte si i různými vychytávkami, které boj proti akné zlehčují. Také je dobré dodržovat několik zásadních pravidel:

  • K tomu používejte make-up, který nedokonalosti nepodporuje, ale ničí. Většinou je najdete v lékárnách ve volném prodeji.
  • Sice to láka, ale rozhodně na pupínky nešahejte. Tím si tam pouze přidáváte bakterie. I oblíbené vymačkání omezte na minimální případy.
  • Chraňte se pořádně před slunečními paprsky, které vysušují pokožku a způsobují akné.
  • Ručník na obličej po kontaktu s pupínky vstřebává bakterie. Proto ho měňte každý den, abyste si je zbytečně neroznášeli po celém obličeji.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …