Home / Tipy / Graviola ­– možná právě tato rostlina je kandidátem na řešení nejhorších civilizačních nemocí

Graviola ­– možná právě tato rostlina je kandidátem na řešení nejhorších civilizačních nemocí

Graviola ­– možná právě tato rostlina je kandidátem na řešení nejhorších civilizačních nemocí

Stálozelená rostlina graviola, známá též pod jmény anona ostnitá, guanábana, láhevník či brazilská papaya, se pěstuje v zemích Latinské Ameriky. Zelené plody s bílou dužinou mají sladko kyselou chuť a využívají se při výrobě šťávy. Avšak ještě větší slávu dává tomuto ovoci jeho léčebný potenciál.

Jako přírodní lék se graviola používá již od nepaměti, a to v podstatě celá rostlina

Využití mají semena, kůra, kořeny, listy i stonek rostliny. V moderních doplňcích stravy se objevuje spolu s vitaminem C a zinkem především jako trio přispívající k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Jenomže přisuzuje se jí více, a tyto zatím jednoznačně neprobádané vlastnosti jsou neustále zkoumány a ověřovány.

Podle lidové medicíny umí graviola výrazně zpomalit stárnutí buněk organismu a zvýšit celkovou vitalitu. K těmto vznosným vlastnostem si však může přidat i praktické: napomáhá nám při problémech se zažíváním a trávicím traktem, při bolestech a křečích, a současně mírní příznaky chřipky a potlačuje horečku.

To nejdůležitější, proč laici i odborníci upírají své oči ke graviole, je obsah annocenových acetogeninů, u kterých vědci předpokládají, že by mohl sehrát důležitou roli při léčbě rakoviny.

Jak graviolu používá moderní či současná lidová medicína ve světě dnes?

I když je před vědci ještě dlouhá cesta, aby objevili a využili všechny pozitivní a léčivé vlastnosti tohoto tropického ovoce, má už dnes využití při léčbě artritidy, revmatismu, doporučuje se dokonce pro podporu tvorby mateřského mléka. Sliz z gravioly se používá na zanícené sliznice, kůra, listy a kořen ke stabilizaci krevního cukru. Pomoci umí i játrům. Je vhodným pomocníkem na astma, kašel či při chřipce. Díky obrovské škále předpokládaných účinků je graviola považována za jednu z top superpotravin.

Graviola jako doplněk stravy

U nás graviolu nevypěstujeme a ani běžně nekoupíme. Kdo tedy chce čerpat její sílu, má možnost ji užívat v podobě vhodného doplňku stravy. Takový nabízí Naturvita. GRAVIOLA PLUS obsahuje extrakt z gravioly, vitamin C a zinek. Produkt prodává Gigalekarna.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …