Home / Tipy / Voda z mladého kokosu jako iontový nápoj vhodný pro všechny sportovce

Voda z mladého kokosu jako iontový nápoj vhodný pro všechny sportovce

Jistě jste již slyšeli o vodě z mladého kokosu či se ve svém supermarketu setkali s podivně vyhlížejícím kokosem. Voda z mladého kokosu se v posledních několika měsících stala nesmírně populární. Hlavním důvodem je obsah minerálních látek, které především sportovci potřebují doplnit. Kromě toho kokosová voda dokonale hydratuje a skvěle chutná. 

Mladý kokos

Kokosová voda pochází z mladého kokosu, tedy kokosu, který je sklízen mírně nedozrálý, přibližně 6 měsíců starý. Kokosová voda nemá nic společného s kokosovým mlékem, které se vyrábí z kokosové dužiny a je tučné. Kokosová voda je produktem, který najdeme uprostřed mladého kokosu. Je to vlastně filtrovaná voda, která prošla všemi vlákny palmy a uchovává se uvnitř kokosu.

Zdroj vitamínů a minerálů

Kokosová voda je skvělým zdrojem minerálních látek a některých vitamínů. Je vhodná pro sportovce, kteří běžně užívají komerčně vyráběné iontové nápoje. Zkuste místo nich zvolit vodu z mladého kokosu, která hydratuje organismus a do těla dostává dávku minerálních látek. Kokosová voda je navíc naprosto přírodní bez barviv a ochucovadel.

Voda z mladého kokosu jako iontový nápoj vhodný pro všechny sportovce

Nutriční hodnoty

V kokosové vodě jsou hojně zastoupeny minerální látky, draslík, vápník, hořčík a sodík. Říká se jim elektrolyty, jelikož přenáší elektrický nápoj v tělních tekutinách. Sportovci při fyzické námaze vylučují z těla tyto látky a tělo potřebuje hydratovat a znovu doplnit elektrolyty. Kokosová voda dále obsahuje všechny vitamíny ze skupiny B, kromě vitamínu B6 a B12, kyselinu laurovou, cytokininy a vitamín C. Zvláště cytokininy působí proti stárnutí buněk a tkání v těle. Působí též jako ochrana před vznikem rakoviny v těle.

Kde kokosovou vodu sehnat?

V mnoha supermarketech dnes již seženete mladé kokosové ořechy, ze kterých můžete vodu přímo pít. Na trhu jsou však i balené kokosové vody, které jsou skladnější a můžete si je vzít všude sebou. Pozor u nich však na složení, aby nebyly ochucovány, doslazovány a neobsahovaly zbytečné látky, které přírodní kokosová voda neobsahuje.

O Daniela

Shlédněte také

Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Zelená káva patří mezi vyhledávané doplňky, které podporují hubnutí. Dopřát si ji můžete ráno či …