Home / Tipy / Tipy na přírodní vánoční dárky, které potěší

Tipy na přírodní vánoční dárky, které potěší

Rádi byste věnovali dárky, které druhé potěší, ale budou pro ně také zdravými? Darovat můžete spoustu zdravých dárků, které koupíte, ale můžete je také vyrobit. Dnešní článek vám přináší inspiraci na tvorbu zdravých dárků. 

Přírodní kosmetika

Vsadit můžete na přírodní kosmetiku, kterou můžete zakoupit v obchodech, ale vyrobit si ji také doma. Darovat tak můžete doma vyrobený tělový krém, olejíček na vlasy, balzám na rty, směs soli a bylin do koupele či doma vyrobený šampon. Základem těchto výrobků bývá většinou soda, kokosový olej a další druhy olejů, také esenciální oleje a byliny. Ty dodávají na estetičnosti a krásné vůni. Vyrobit můžete také domácí šumivé bomby do koupele, není to nic složitého a tyto šumivky potěší i malé děti. Darovat můžete i pytlíčky s bylinkami, které budou podporovat příjemný spánek nebo vlastní směs ovocného či bylinného čaje z bylinek, které sami nasušíte.

Zdravé dobroty

Jako dárek můžete věnovat i zdravé dobroty. Kromě domácích marmelád, nakládaného ovoce či zeleniny, můžete darovat velmi oblíbenou domácí granolu, kterou můžete poskládat podle chuti člověka, kterému ji darujete. Pokud má obdarovávaný rád kokos, sušené meruňky či mandle určitě ji do granoly přidejte. Základem granoly jsou vločky, olej, med či sirup, sušené ovoce, semínka a oříšky. To vše se zamíchá, rozloží na plech a peče. Vznikne vám dokonalá, zdravá a chutná granola.

Tipy na přírodní vánoční dárky, které potěší

EKO dárky

Některé dárky nejsou zdravými jen pro obdarovaného, ale i pro planetu zemi. Darujte proto EKO dárky, které učí druhého člověka žít ohleduplněji k přírodě. Darovat můžete designovou láhev na vodu, kelímek na kávu z bambusu, látkové tašky, pytlíky či dřevěné hůlky. Mnoho ekologických výrobků je dnes velmi zajímavě designově zpracováváno. Takovýmto dárkem jistě nikoho neurazíte, zvláště ne příznivci ohleduplného stylu života.

O Daniela

Shlédněte také

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jaro je úžasným obdobím, které nám dává šanci nasbírat si nejrůznější byliny ve své nejlepší …