Home / Hubnutí / Superpotraviny, které mohou zlepšit váš sportovní výkon

Superpotraviny, které mohou zlepšit váš sportovní výkon

Už jste slyšeli o superpotravinách? Tak se nyní přezdívá různým druhům ovoce, zeleniny, semínek, koření a dalších potravin, které jsou bohaté na vitamíny, minerální látky a mají silný vliv na zdraví organismu. Některé z nich dokonce mají vliv i na váš sportovní výkon. Jaké tedy zařadit do vašeho jídelníčku, abyste byli více fit, plní energie a navíc zdravými?

Matcha tea

Prášek z velmi kvalitního zeleného čaje, který se používá při japonských obřadech, se dostal až sem k nám a stal se velmi populárním. Připravuje se z něj zmrzlina, koláče či různé nápoje. Matcha obsahuje tzv. EGCG, jedná se o látku, která podporuje spalování tuků a pečuje o zdraví svalových vláken.

Zajímavá moringa

Dobrou volbou je pro vás také moringa, která se proslavila jako jedlý strom, opravdu, spotřebovává se z něj naprosto vše, kmen, listy, větve. Z moringy se také připravuje prášek, který si můžete zakoupit i u nás. Je bohatý na vitamíny, minerální látky a podporuje regeneraci a výkon.

Přírodní stimulant maca peruánská

Macu peruánskou objevíte také pod názvem řeřicha peruánská. U nás ji koupíte ve formě prášku, který se vyrábí z kořeny. Původem je maca z Jižní Amerika a skrývá v sobě zajímavé účinky. Je totiž skvělým prostředkem k doplnění energie, má vliv na vytrvalost, koncentraci a povzbuzuje organismus. Má též pozitivní vliv na hormonální systém a zlepšuje sexuální život.

Superpotraviny, které mohou zlepšit váš sportovní výkon

Spirulina bohatá na bílkoviny

Nezapomeňte ani na spirulinu, která je skvělým zdrojem bílkoviny pro vegany i sportovce. Našli byste v ní totiž kompletní aminokyselinové spektrum. Navíc s jednou lžičkou spiruliny denně zajistíte vašemu tělu 1/4 denního příjmu bílkovin.

Guarana nahradí kávu

Guarana je původem z Amazonie a byla používána jako stimulant, ale i prostředek, který potlačoval hlad. Obsahuje totiž kofein a stimulační látky, které mají na organismus stejný účinek jako káva. Podporuje také tělesnou revitalizaci a regeneraci.

O Daniela

Shlédněte také

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Trávení je nesmírně důležité pro zdravý chod celého organismu. Bez správného trávení a zdravého trávicího …