Home / Tipy / Objevte superpotravinu macu peruánskou a přidejte ji do svého ranního smoothie

Objevte superpotravinu macu peruánskou a přidejte ji do svého ranního smoothie

Seznamte se s další superpotravinou, kterou nám poskytla Jižní Amerika. Maca perunská, královna And či peruánský ženšen, tak se nazývá jediná plodina, která se s rozrůstajícím exportem dostala až k nám. Vy ji můžete užívat v podobě prášku. Jaký má vliv na lidský organismus?

Účinky macy peruánské

Maca peruánská má blahodárné účinky na prostatu, je mírným afrodiziakem a skvělou prevencí proti stresu, navíc zvyšuje vaši obranyschopnost. Jejím největším přínosem je však celkově pozitivní vliv na sexuální život. Bývá někdy označováno jako peruánská viagra. Pomáhá od neplodnosti a podporuje pohyblivost spermií. Kromě toho omlazuje organismus a pomáhá proti stresu. Má vliv i na svalovou hmotu, regeneruje svalový aparát a podporuje spalování tuků. Doporučená dávka macy peruánské je 2-6 malých lžiček denně.

Nutriční složení

Jak jsme již zmínili, podporuje maca peruánská regeneraci svalové tkáně a její růst. Důvodem je obsah proteinů. Maca totiž obsahuje až 20 druhů aminokyselin. Je též bohatá na minerální látky, mangan, vápník, sodík, železo, hořčík a fosfor a obsahuje i stopové minerály, z vitamínů se v ní ukrývá vitamín  B1, B2, E a C.

Objevte superpotravinu macu peruánskou a přidejte ji do svého ranního smoothie

Maca jako účinný adaptogen

Tím, co ocení zvláště osoby, které žijí stresujícím životním stylem, je účinek macy na nervový systém. Maca peruánská je adaptogenem, který vám pomáhá zvládat stres a stresující podmínky. Adaptogen je označení pro přírodní látky, které vám pomáhají zvládat stres. Adaptogeny jsou vhodné pro všechny vytížené osoby, které potřebují zvládat denní stres a mít dostatek energie i bez kávy. Maca peruánská vám pomůže překonat únavu, i stres, dobije vás energií, zlepší koncentraci a mozkové funkce. Maca je při pravidelném užívání skvělou prevencí mnoha onemocnění, včetně vzniku nádorů a zpomalení vlivu přibývajících let.

Jak macu zařadit do jídelníčku?

Tím nejjednodušším způsobem, jak macu zařadit do jídelníčku ve své nejzachovalejší podobě, tedy tepelně neupravenou, je přidat ji do ranního smoothie. Zasytí vás a již na počátku dne vás nabije potřebnou energií.

O Daniela

Shlédněte také

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jaro je úžasným obdobím, které nám dává šanci nasbírat si nejrůznější byliny ve své nejlepší …