Home / Tipy / Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jaro je úžasným obdobím, které nám dává šanci nasbírat si nejrůznější byliny ve své nejlepší síle. Pusťte se do sběru bylin i vy. V přírodě na vás čeká medvědí česnek, sedmikrásky, podběl, anebo třeba kopřiva. Jelikož této léčivé rostliny je všude poměrně dost, je pravděpodobné, že se podaří nasbírat i vám.

Se sílou kopřivy

Kopřiva dvoudomá je léčivou rostlinou, která má na lidský organismus mnoho příznivých účinků. Jedním z nejdůležitějších je to, že dokáže čistit krev, detoxikuje tělo a podporuje krvetvorbu, je tak ideální při anémii, chudokrevnosti. Pomůže při bolestech hlavy, léčí ekzémy a podporuje funkci slinivky břišní. Kopřiva má opravdu široké spektrum účinků. Její užívání je vhodné při zánětech močových cest, onemocnění jater, žlučníku, sleziny, při žaludečních vředech atd. Kopřiva pomůže i od únavy a pocitů vyčerpanosti, proto je pití kopřivového čaje na jaře více než potřebné.

Jak kopřivu užívat?

Z kopřivy si můžete připravit očistnou klasiku v podobě kopřivového čaje, stačí krátce vylouhovat a pravidelně pít. Připravit si však můžete i kopřivovou koupel na nohu, kopřivový výluh na vlasy, díky kterému budou vlasy silné a lesklé. Z kopřiv se dá připravit i kopřivový sirup či čerstvá šťáva z kopřivy. Snad každý však ví, že se dá z kopřiv připravit skvělá jarní nádivka, ale také polévka či omáčka na těstoviny.

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Kopřiva a dobrá nálada

Kopřiva vám s hubnutím přímo nepomůže. Pokud ji však zařadíte do svého jídelníčku, dopřejete vašemu tělu dostatečnou očistu a detoxikaci, kterou zvláště na jaře oceníte. Kopřiva je prevencí mnoha onemocnění a také chrání před rakovinou. Pokud si kopřivy v jakékoliv podobě dopřejete pravidelně, chráníte své tělo a udržujete jej zdravým. Vydejte se proto na sběr kopřiv co nejdříve, dokud jsou její lístky mladé a obsahují méně dusíku. Mladé kopřivy si také můžete nasušit.

O Daniela

Shlédněte také

Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Nahraďte klasickou kávu zelenou kávou, která podporuje hubnutí

Zelená káva patří mezi vyhledávané doplňky, které podporují hubnutí. Dopřát si ji můžete ráno či …