Home / Tipy / Jak by měla vypadat zdravá snídaně?

Jak by měla vypadat zdravá snídaně?

Snídaně je základem našeho dne. Jelikož přes celou noc, která někdy bývá opravdu dlouhá, nic nejíme, naše tělo je ráno vyhladovělé a často dehydratované. Dokážete si představit, že byste se bez snídani vydali na cestu do práce? Popravdě se nejedná o nic zdravého pro vaše tělo. Dopřejte si zdravou snídani každý den. V dnešním článku si povíme, jak by měla vypadat. 

Snídaně a hubnutí

Snídaně je velmi přínosná pro celkové zdraví vašeho organismu, ale podporuje také správné hubnutí. Díky tomu, že se ráno nasnídáte, navíc zdravě, účinně nastartujete váš metabolismus. Při hubnutí byste měli jíst také několikrát denně v menších dávkách, tudíž je snídaně prvním jídlem, které tuto pravidelnost odstartovává.

Co by měla obsahovat?

Ve zdravé snídani by mělo být obsaženo cca 20% u celkového denního energetického příjmu. Chybět by v ní neměly celozrnné obiloviny, ať už ve formě pečiva, kaší či vloček, vsadit můžete také na bezlepkové produkty, dále bílkoviny. Vhodný je například bílý jogurt, kefír, mléko, sýr či tvaroh, tedy mléčné výrobky nebo například vejce, libová šunka, zeleninové či luštěninové pomazánky apod. Ve zdravé vyvážené snídani nesmí chybět ani zdroj kvalitních tuků, o které se postarají oříšky, máslo či avokádo. Nepodceňujete ani přísun ovoce a zeleniny a v neposlední řadě dostatek tekutin. Snažte se vyhnout konzumaci kávy a dopřejte si místo ní čaj či čistou vodu.

Jak by měla vypadat zdravá snídaně?

Čemu se vyhnout!

K snídani si určitě nedopřávejte tučné uzeniny, salámy, párky, paštiky apod., vyhněte se také smažených potravinám, například palačinkám či vejcím. Vajíčko si dopřejte vařené či míchané s rozumným množstvím tuku. Vaše tělo také nenastartují ani smetanové jogurty, sladké pečivo z bílé mouky a snídaňové cereálie s nevhodným složením. Dbejte především na výběr kvalitních surovin, nejlépe nezpracovaných průmyslově, například volte domácí chléb, domácí luštěninovou pomazánku a ovoce.

O Daniela

Shlédněte také

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jarní sběr kopřiv: Co přinese vašemu zdraví?

Jaro je úžasným obdobím, které nám dává šanci nasbírat si nejrůznější byliny ve své nejlepší …