Home / Tipy / Jak bojovat proti akné?

Jak bojovat proti akné?

Snad každý někdy zažil ten ošklivý pupínek na tváři a pracně se ho snažil schovat. Většina lidí toto prožívá v období puberty a později z toho vyroste. Není to však pravidlem. Existuje velké množství dospělých, kteří bojují proti akné každý den. Vzhledem k tomu, že se vyskytuje na části těla, kterou nejvíce ukazujeme, velmi často nás akné dokáže pořádně potrápit. Co s tím můžeme udělat?

Všechno hezky od začátku

Nejdříve je nutné si uvědomit, proč akné vzniká. Jedním z hlavních faktorů je hormonální nerovnováha a nedostatečná nebo špatná péče o pleť. Pro upřesnění, hormonální nerovnováha v tomto případě znamená nadprůměrné množství mužských hormonů. Životní styl ovlivňuje, jak vypadáme, a proto není překvapením, že také patří mezi hlavní příčiny nedokonalostí na pleti. Pod tím si můžeme představit například nadměrný stres, nedostatek vitamínů (hlavně zinek a vitamin A), nepravidelná strava, málo spánku nebo nedodržování pitného režimu. Pokud se s akné trápíte a máte pocit, že něco z toho na vás pasuje, tak to zkuste změnit dříve, než se rozhodnete pro drastičtější metody.

Co pomáhá?

Pokud jste napravili jídelníček, kvalitu spánku nebo zajistili dostatečný přísun vitamínů a stále se to nezlepšuje, zkuste plán B. Existuje enormní množství různých mastiček a pleťových vod. V první řadě vyhledejte odborníka a zjistěte, jaký typ pleti máte. To vám pomůže si tyto produkty filtrovat podle toho, co potřebujete.

Pokračujte i doma

Pomáhejte si i různými vychytávkami, které boj proti akné zlehčují. Také je dobré dodržovat několik zásadních pravidel:

  • K tomu používejte make-up, který nedokonalosti nepodporuje, ale ničí. Většinou je najdete v lékárnách ve volném prodeji.
  • Sice to láka, ale rozhodně na pupínky nešahejte. Tím si tam pouze přidáváte bakterie. I oblíbené vymačkání omezte na minimální případy.
  • Chraňte se pořádně před slunečními paprsky, které vysušují pokožku a způsobují akné.
  • Ručník na obličej po kontaktu s pupínky vstřebává bakterie. Proto ho měňte každý den, abyste si je zbytečně neroznášeli po celém obličeji.

O admin

Shlédněte také

Jak by měla vypadat správná regenerace vašeho organismu po cvičení?

Jak by měla vypadat správná regenerace vašeho organismu po cvičení?

Máte za sebou náročný trénink či dokonce několikadenní velkou fyzickou námahu? V takovém případě byste …