Home / Hubnutí / Hubnutí: Vyměňte běhání na páse za běh venku

Hubnutí: Vyměňte běhání na páse za běh venku

Pokud hledáte způsob jak získat skvělou kondici, zhubnout a dopřát si opravdový psychický odpočinek, vyzkoušejte běh. Běh je skvělým způsobem jak zpevnit celé tělo, posílit vaši kondici a zbavit se kil navíc. Důležité je, aby s během začínali jen osoby, které jsou na něj fyzicky připravené. Běh nemusí být vždy tou nejlepší volbou pro naprosto ochablé svalstvo, které se sportem teprve začíná.

Začínáme s během

S během je vhodné začít v době, kdy chcete zhubnout či zpevnit vaše tělo. Důležité však je, abyste věděli, že běh je poměrně náročný a zatěžuje celkovou pohybovou soustavu a kloubní aparát, proto by s ním měli začínat lidé, jejichž svaly nejsou natolik ochablé a jejich klouby jsou v pořádku. Lidem obézním doporučujeme začít s plaváním, pilates, jógou či chůzí, aby nepřetěžovali svůj kloubní aparát.

Běh venku x běh vevnitř

Zima už nás velmi rychle opouští a nastává čas, kdy je více než potřebné vyměnit běhání vevnitř na pásu za venkovní běhání. A proč je běh venku mnohem zdravější než běh vevnitř? Při běhu venku se člověk musí vypořádat s náročnějším terénem a je stále ve střehu, nejde o stále stejný běh ve stejném tempu. Tělo je při běhu venku více namáháno. Zároveň je vystaveno přísunu čerstvého vzduchu, který urychluje metabolismus a kyslík se dostává až do konečků prstů, zlepšuje se tedy prokrvení celého organismu a pracujete na zvětšení kapacity vašich plic.

Vybití i odpočinek

Při běhu venku nejen pracujete na svém těle, ale jste i ve spojení s přírodou. Nejste mezi čtyřmi zdmi, ale prožíváte vše, co při běhu potkáte. Můžete se kochat, užívat si sluníčka či si jen tak zastavit a prodýchat se. Skvělé je, pokud spojíte běh venku s tréninkem v přírodě. Venkovní běh celkově zlepšuje vaši kondici a přispívá k aktivní relaxaci v přírodě. Nevěříte? Běžte si ven zaběhat!

Hubnutí: Vyměňte běhání na páse za běh venku

O Daniela

Shlédněte také

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Trávení je nesmírně důležité pro zdravý chod celého organismu. Bez správného trávení a zdravého trávicího …