Home / Diety / Dieta při cukrovce

Dieta při cukrovce

Pokud vám byla diagnostikována cukrovka, je třeba se s tím vyrovnat a udělat několik změn v životním stylu. V prvé řadě budete muset dodržovat nový dietní plán. Při dodržování plánu nemusíte vynechávat jídla nebo se vyhýbat svým oblíbeným potravinám. Ve skutečnosti vynechávání jídel jen zvyšuje hladinu cukru v těle.

 

Dieta při cukrovce
Ilustrační foto / www.123rf.com

Například smažené nebo mastné potraviny mohou zvýšit hladinu cukru v krvi. Vyberte si proto potraviny, které mohou působit jako zdravá náhražka, jako jsou mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, maso, zelenina a ovoce.Diabetická strava je vyvážená strava složená z čerstvého ovoce, zeleniny, tuků, bílkovin a většiny mléčných výrobků. I když cukrovku nelze vždy zcela vyléčit, můžete ji mít pod kontrolou. Je nezbytné, abyste si upravili příjem potravy a pravidelně cvičili s cílem zachovat si zdravý životní styl. Konzumace vláknitých potravin může také fungovat jako způsob hubnutí. Díky tomu se v těle sníží hladina cukru. Mezi vláknité potraviny patří například ovesné otruby, fazole, rýžové otruby, cereálie, apod. Česnek také pomáhá udržet cukrovku na uzdě. Je bohatý na draslík, zinek a síru a pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Vyhněte se slaným potravinám, protože mohou hladinu cukru zvýšit. Vzhledem k tomu, že si můžete zajistit dostatečný přísun soli už ze zeleniny nebo jiných přírodních potravin, měli byste snížit jejich konzumaci.

 

V neposlední řadě je třeba být neustále v kontaktu s lékařem, který může pomoci nejen připravit účinnou dietu, ale také podnikne kroky, díky kterým zůstane cukrovka pod kontrolou.

O admin

Shlédněte také

Krabičková dieta – pestrá strava pro všechny

Mrazivé počasí už nám dává pomalu sbohem. Do skříní vracíme hřejivé kabáty, které schovávaly kila …