Home / Motivace / 7 tipů, jak pomoci dítěti vytvořit si pozitivní sebehodnocení

7 tipů, jak pomoci dítěti vytvořit si pozitivní sebehodnocení

Vyzkoušejte těchto 7 tipů, jak podpořit optimismus a odolnost u vašeho dítěte s nadváhou:

1) Věřte ve své děti. Ujistěte je, že jste na jejich straně a že očekáváte, že budou tou nejlepší osobou, kterou mohou být, ale že nemusí být ve všem nejlepší. Nikdo není dokonalý.

7 tipů, jak pomoci dítěti vytvořit si pozitivní sebehodnocení
Ilustrační foto / www.123rf.com

2) Najděte další dospělé, kteří ve vaše děti věří. Učitelé, tety, strýcové, sousedi a přátelé vám mohou pomoci, aby se u obézního dítěte odehrály pozitivní změny. Ostatní dospělí, kteří vidí skrze váhu a kteří také věří ve vaše děti, jim mohou pomoci převzít kontrolu nad jejich životy.

 

3) Podporujte děti, aby měly stále zájem o různé činnosti. Ujistěte je, že jejich zájmy jsou cenné a zaslouží si být rozvíjeny, ať je to cokoliv.

 

4) Oslavte jejich vítězné zkušenosti a pomozte jim naučit se vlídně přijímat porážky. Ujistěte je, že si ceníte jejich úsilí a pozitivního postoje k výhře i prohře. Pozitivní přístup a snaha je mnohem důležitější než vítězství.

 

5) Podporujte optimistické rozhovory o budoucnosti. Předpokládejme, že se chystají na vysokou školu a přemýšlejí o dobré kariéře. Zajistěte, aby děti věděly, že v ně věříte a že na to mají.

 

6) Buďte vzorem vytrvalosti. Říkejte před svými dětmi, že některé úkoly jsou sice obtížné, ale že z boje neutíkáte.

 

7) Podporujte rodinnou zábavu a smích.  V rodině, ve které se žertuje, směje se a rozveseluje dny humorem, není místo pro negativitu a napětí.

O admin

Shlédněte také

Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Jaro se blíží, sluníčko se na nás usmívá a my se začínáme dostávat zpět do …